UWM buduje Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji. Ruszyły prace

2019-03-26 08:40:28(ost. akt: 2019-03-26 11:51:26)

Autor zdjęcia: Czytelnik/ PP

Nieoficjalnie mówi się, że powstający na Kortowie budynek to odpowiedź na Centrum Nauki Kopernik. Skojarzenia są jak najbardziej słuszne, bo sam kanclerz UWM przyznaje, że warszawski budynek był wzorem dla olsztyńskiej inwestycji.

Pierwsi zwiedzający pojawią się w Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM w pierwszym kwartale 2021 roku.

4-kondgnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej ponad 3,8 tys. m² powstaje między Centrum Konferencyjnym a Wydziałem Humanistycznym.

Podstawową funkcją centrum będzie popularyzacja nauki i innowacji wśród mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, szczególnie młodych.

W budynku znajdzie się zatem sala eksperymentu dla dzieci, ekspozycja mobilnych eksponatów (której grupą docelową mają być klasy 4-8 i licealiści), laboratoria nauk o życiu czy laboratorium światła. Na dachu Centrum pojawi się obserwatorium astronomiczne.

Szacowany koszt całego zadania to ok. 33 mln zł.

Na czas budowy firma zajmie część pobliskiego parkingu, poza tym zmieni się dojazd do budynku Wydziału Humanistycznego. Do głównego wejścia będzie można dostać się tylko od strony Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Za to otwarte zostaną wejścia od dziedzińca wewnętrznego i przy barze Filmowym.

Tak obecnie wygląda miejsce, w którym wkrótce stanie nowy budynek:


A tak będzie wyglądać w przyszłości:Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci