Drogowe czarne punkty. DK15 jedną z najniebezpieczniejszych dróg w regionie

2019-03-17 13:30:00(ost. akt: 2019-03-17 13:09:48)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Trzy przykre w skutkach zdarzenia odnotowano w kronikach strażacko-policyjnych. Były to dwa groźne wypadki i pożar auta dostawczego. Poszkodowanych zabrano do szpitala.
Samochodem osobowym na brodnickich rejestracjach, drogą krajową nr 15 w okolicy Nielbarka, podróżowały 3 osoby.

— Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący hondą civic nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę do rowu i uderzył w betonowy przepust drogowy — informuje mł. asp. Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji.

Na miejscu pojawili się strażacy nowomiejskiej JRG i druhowie z OSP w Brzoziu Lubawskim. Zablokowali ruch na drodze oraz oświetlili teren akcji.

— Udzielali również pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w zdarzeniu. Po przekazaniu osób poszkodowanych zespołom ratownictwa medycznego zostały one przewiezione do szpitala — powiedział st. kpt. Krzysztof Szałkowski z KP PSP w Nowym Mieście.

Wartym zaznaczenia jest fakt, że miejsce, gdzie doszło do kolizji zyskuje miano „czarnego punktu”. Co pewien czas w rejonie skrzyżowania do Nielbarka i Bratuszewa zdarzają się wypadki i kolizje.

Nie pierwszy to też przypadek uderzenia auta w betonowy przepust.

Działania służb ratowniczych trwały prawie 2,5 godziny, a sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Kolejny wypadek odnotowano w Gwiździnach na niechlubnie słynącej z wypadków drodze powiatowej z Nowego Miasta w kierunku Mroczna. Po wyremontowaniu nawierzchni rozpoczęła się tam seria groźnych zdarzeń.

Tym razem samochód osobowy opel corsa czołowo uderzył w drzewo.

— Kierujący oplem 19-latek nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Mieszkaniec gminy Grodziczno z obrażeniami ciała trafił do szpitala — wyjaśnia mł.asp. Ludmiła Mroczkowska .

W akcji brały udział dwa pojazdy ratownicze z nowomiejskiej PSP, strażacy ochotnicy. Strażacy zamknęli ruch na drodze i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu kierowcy.

Następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Działania służb trwały około 1,5 godziny.

Kolejnym zdarzeniem, które odnotowano był pożar samochodu dostawczego na parkingu przy sklepie w Brzoziu Lubawskim. Ogień zniszczył prawie doszczętnie kabinę pojazdu i część zabudowy auta.

Stanisław R. Ulatowski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wypadek.gosc #2699398 | 95.175.*.* 18 mar 2019 10:58

    Osoby podróżujące hondą lub ich rodzinę bardzo proszę o kontakt m.tymczek@wp.pl

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Durniów na drogach nie brakuje! #2699141 | 88.156.*.* 17 mar 2019 15:49

    Dureń zawsze znajdzie sobie jakiś punkt w które chce przypierdzielic,a czy ten punkt będzie czarny,niebieski czy czerwony,to już nie ma żadnego znaczenia!

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz