Jeziorak – KPR Gryfino 27:28. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-03-17 10:46:21(ost. akt: 2019-03-17 13:05:51)
Dominik Rogala (Jeziorak) w ataku na bramkę drużyny z Gryfina

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Szczypiorniści z Iławy przede wszystkim do siebie samych muszą mieć pretensje o to, że we wczorajszym meczu (sobota 16 marca) z KPR Gryfino nie zdobyli punktów. Rywale byli skuteczni i bardzo dobrze zorganizowani, ale jak najbardziej byli do ogrania.
Jeziorak Iława – KPR Gryfino 27:28 (13:15)
JEZIORAK: Prorok, Dudek - Jarząb 8, Baliński 8, Giżyński 4, Malinowski 4, Zagrajek 2, Rogala 1, Buluk, Szajkowski, Kamiński, Gawiński, Golon, Minder,

Spotkanie z będącym wyżej w klasyfikacji zespołem z woj. zachodniopomorskiego rozpoczęło się z delikatnym opóźnieniem – gospodarze nie dopilnowali pewnej formalności, jednak błąd został szybko naprawiony i można było przystąpić do gry.

Jeziorak początek meczu miał bardzo dobry. Gospodarze byli skupieni i skuteczni – w momencie, kiedy trener gości wziął pierwszy czas, było już 8:5 dla iławian. Do tego Grzegorz Dudek wybronił dwa rzuty karne (podstawowy bramkarz iławskiej drużyny Marcin Prorok przy karnych opuszcza plac gry i wchodzi rezerwowy zazwyczaj Dudek).

No i właśnie od tej przerwy wszystko zaczęło się psuć. Zespół z Gryfina rzucił pięć bramek pod rząd i zrobiło się szybko 8:10. Drużyna trenera Karola Adamowicza zaczęła popełniać stare błędy, traciła piłkę w prostych sytuacjach i z drużyny uciekającej postawiła się w roli ekipy goniącej wynik.

Dwubramkowa przewaga, z jaką obie drużyny schodziły na przerwę, utrzymywała się przez sporą część drugiej połowy. Iławianie przegrywali dwoma trafieniami, zdobywali po chwili bramkę kontaktową, jednak nie potrafili doprowadzić do remisu. Goście mieli sposób na utrzymanie minimalnej przewagi. W końcu jednak gospodarze przełamali się, wyszli nawet na prowadzenie i już zdawało się, że żywiołowo dopingująca zespół Jezioraka publika będzie mogła świętować wygraną z wyżej notowanym rywalem. Nic z tego – pod koniec meczu mizerna skuteczności i błędy własne spowodowały, że o wygranej można było zapomnieć.

A trzeba wiedzieć, że goście przyjechali z bardzo skromną kadrą: na ławce rezerwowych było tylko dwóch zawodników. Tym bardziej szkoda, że Jeziorak nie zdobył punktów, kibice jednak brawami podziękowali swojej drużynie za walkę włożoną w ten mecz.

>>> W 22 kolejce iławianie grają na wyjeździe z MKS-em Grudziądz, a w sobotę 30 marca (23 seria) na swoim terenie rozegrają derby województwa ze Szczypiorniakiem Olsztyn.