Gang narkotykowy rozbity. W akcji udział brali m.in. policjanci z Olsztyna

2019-03-11 12:13:00 (ost. akt: 2019-03-11 12:35:49)

Autor zdjęcia: CBŚP

Zatrzymanie 12 podejrzanych, zabezpieczenie ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym amfetaminy czy marihuany. Wśród znalezionych rzeczy były również elementy umundurowania oraz wyposażenia policyjnego. Sukcesem zakończyło się wiele miesięcy wytężonej pracy policjantów CBŚP i prokuratorów z podkarpacia. W akcji udział brali także policjanci z Olsztyna.
Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków tj. marihuany, amfetaminy, kokainy oraz tabletek ecstasy. Środki odurzające i psychotropowe trafiały głównie do województwa mazowieckiego, ale nie tylko. Według dotychczasowych ustaleń, grupa mogła działać prawie dwa lata.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP z Rzeszowa zatrzymali 12 osób, mieszkańców Warszawy i okolicy. Działania zostały przeprowadzone niemal jednocześnie w wielu miejscach na terenie woj. mazowieckiego. W akcji brało udział ponad 260 policjantów z CBŚP, Biura Operacji Antyterrorystycznych, z Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Olsztynie, Łodzi, Lublinie, Radomiu i Rzeszowie.

Podczas akcji przeszukano mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz samochody. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym: 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy, 15,5 litra płynnej amfetaminy. Znaleźli też elementy umundurowania policyjnego oraz przedmioty wchodzące w skład środków przymusu bezpośredniego funkcjonariuszy.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dwojgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 67 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a jedną osobę objęto dozorem policyjnym.

Sprawa jest rozwojowa.

źródło: CBŚP

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. L #2695883 | 37.201.*.* 11 mar 2019 19:50

  Za male kary wiec takie mozna zbierac owoce . Zamiast lenie isc do pracy uczciwej wola kombinowac, krasc, napadac. Karac i jeszcze raz karac . Ale porzadnie nie tylko dla picu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. neutralny #2695746 | 95.160.*.* 11 mar 2019 14:24

   Zróbcie coś ze swoją stroną mobilną, bo nie da się przeglądać artykułów. Nie da się nic kliknąć. A jak już się uda to wyskakuje inny artykuł.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)