Cykl turniejów Cresovia Cup 2019 zakończony. Na koniec zagrały skrzaty

2019-03-11 08:47:56(ost. akt: 2019-03-11 08:51:14)

Autor zdjęcia: BT

Mecze rozegrane w kategorii skrzatów zakończyły cykl pięciu turniejów Cresovia Cup 2019 o puchar firmy Marges–Bud. Zmagania, które organizowane były cztery tygodnie z rzędu, odbywały się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim.
W sobotę 9 marca do gry w najniższej kategorii wiekowej przystąpiły zespoły reprezentowane przez cztery kluby: MBKS Victoria Bartoszyce, BKS Zatoka Braniewo, AP Progres Lidzbark Warmiński oraz AP Cresovia Górowo Iławeckie.

Mając na uwadze przede wszystkim dobrą zabawę najmłodszych zawodników, organizatorzy nie przewidywali klasyfikacji końcowej, tak więc wszystkie zespoły otrzymały puchary i medale pamiątkowe za udział w turnieju.

Natomiast wyróżnienia indywidualne w poszczególnych zespołach otrzymali:
AP Cresovia Górowo Ił – Antoni Mordas,
AP Progres Lidzbark Warm. – Wojciech Rutkowski,
BKS Zatoka Braniewo – Marceli Karman,
MBKS Victoria Bartoszyce – Hubert Kozłowski,
MBKS Victoria Bartoszyce II – Franciszek Motylewski,
MBKS Victoria Bartoszyce III – Tymoteusz Baran.

W tegorocznym cyklu rozgrywek łącznie udział wzięło około 300 zawodników z 12 klubów województwa, m.in. z: AP Czereś Sport Olsztyn, ZKS Olimpia Elbląg, UKS Junior Świątki, MBKS Victoria Bartoszyce, BKS Zatoka Braniewo, AP Progres Lidzbark Warmiński, KS Wałsza Pieniężno, GKS Granica Bezledy, MKS Huragan Morąg, DKS Dobre Miasto, KS Polonia Pasłęk oraz gospodarze AP Cresovia Górowo Iławeckie.

Podczas całego turnieju zawodnicy strzelili 303 bramki, z czego 74 padło łupem skrzatów, a najwięcej trafień w całym cyklu zaliczył reprezentant najmłodszej kategorii wiekowej, Kornel Rydzewski z AP Progres Lidzbark Warmiński, zdobywając 14 bramek.

W poszczególnych kategoriach zwyciężały:
Trampkarz – AP Cresovia Górowo Iławeckie,
Młodzik – ZKS Olimpia Elbląg,
Orlik – MBKS Victoria Bartoszyce,
Żak – DKS Dobre Miasto.

Podsumowując to ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie sportowe koordynator Akademii Piłkarskiej Cresovii Górowo Iławeckie Rafał Gajdamowicz zaznaczył, że nie był to czas stracony, ponieważ wszyscy uczestnicy spędzili go aktywnie w gronie rówieśników z innych klubów, konfrontując swoje umiejętności piłkarskie.

Podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji każdego z turniejów, a w szczególności sponsorom i partnerom projektu m.in.: Markowi Kierulowi — właścicielowi firmy Marges–Bud, Grzegorzowi i Monice Błockim — właścicielom restauracji Róża Wiatrów oraz Dariuszowi Hawrylcowi — dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim.

Szczególne podziękowania przekazał niezawodnym rodzicom za zaangażowanie i za każdym razem przygotowywanie słodkiego poczęstunku, do którego przyczynili się również m.in.: Grzegorz Lewandowski, Jerzy Oleszkiewicz, Teresa Gigielewicz oraz Jan Mordas.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #2695917 | 185.138.*.* 11 mar 2019 21:03

    Panie Rafale jeśli Pan wyróżnia rodziców, którzy angażują się w AP to niech Pan wyróżnia ze wszystkich grup a nie tylko pupilków.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz