Radni ufundowali stypendium dla ucznia "Żeromka". A to dopiero początek [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-03-08 13:07:29 (ost. akt: 2019-03-08 13:18:47)
Mateusz Dąbrowski jest pierwszą osobą, która otrzymała stypendium od iławskich radnych z klubu Dla Iławy

Mateusz Dąbrowski jest pierwszą osobą, która otrzymała stypendium od iławskich radnych z klubu Dla Iławy

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Klub radnych Dla Iławy wpadł na pomysł, aby z własnych pieniędzy fundować stypendia dla szczególnie uzdolnionych młodych ludzi. Uzdolnionych zarówno jeśli chodzi o naukę, ale także sport, muzykę itd. Jako pierwszy finansowe wsparcie otrzymał Mateusz Dąbrowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.
Mateusz Dąbrowski, iławianin uczęszczający do drugiej klasy LO o profilu matematyczno-geograficznym, był wyraźnie wzruszony tym, co go dziś (piątek 8 marca) spotkało. Jeszcze nie wie, na co przeznaczy 900 złotych, jednak wiadomo na pewno, że te pieniądze bardzo mu się przydadzą.

Mateusz to uczeń ze średnią ocen powyżej 5.0. Jego talenty, nie tylko edukacyjne, ale także sportowe (to pływak trenujący pod okiem Krzysztofa Wacławskiego w Orce Iława) komplementował wychowawca Grzegorz Olszlegier. Nauczyciel podkreślał, że stypendysta ma raczej umysł ścisły, ale interesuje się wieloma dziedzinami życia. Jest — co bardzo ważne w społeczności szkolnej — lubiany i szanowany.

Mateusz nie ukrywał, że wcześniej nie mógł liczyć na taką pomoc, więc tym bardziej za nią dziękuje.


900 złotych to sporo pieniędzy. Właśnie tyle od klubu radnych Dla Iławy będzie otrzymywał jednorazowo każdy stypendysta, którego postawa, wyniki, osiągnięcia i talenty znajdą uznanie w oczach radnych. Jako pierwszy wyboru mógł dokonać najstarszy z tego klubu, były burmistrz a obecnie radny Włodzimierz Ptasznik.
— Akurat w tym przypadku wyboru nie dokonywałem sam, tylko posiłkowałem się informacjami zaczerpniętymi u dyrektora i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Widzę, że stypendium trafia w odpowiednie ręce — mówi Ptasznik. Na nagraniu poniżej fragment przemowy Romana Groszkowskiego, dyrektora ZSO im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

W klubie radnych Dla Iławy jest sześć osób: Ewa Jackowska, Włodzimierz Ptasznik, Tomasz Sławiński, Tomasz Woźniak, Dariusz Paczkowski i Michał Młotek. Każdy z nich daje kwotę 150 złotych, tak powstaje stypendium o sumie 900 zł. Stypendia będą przyznawane dwa razy w roku: w marcu i październiku. Na razie nie ustalono, który radny jako kolejny wytypuje swojego stypendystę.

— Będziemy nagradzać w ten sposób nie tylko osoby osiągające znakomite wyniki w nauce, ale także zdolnych sportowców czy muzyków — dodaje Tomasz Sławiński.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Swoj #2694374 | 176.221.*.* 8 mar 2019 15:20

    Jak dajesz to daj stypendium lub jednorazową kwotę, ale nie rób z tego afiszu publicznego.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz