Ponad 80 tys. złotych dla uczniów

2019-02-13 11:31:17 (ost. akt: 2019-02-13 11:57:09)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Stu sześćdziesięciu ośmiu uczniów ze szkół w gminie Kurzętnik otrzymało stypendia wójta gminy Kurzętnik.
Gmina Kurzętnik w 2012 roku jako pierwsza w powiecie nowomiejskim wprowadziła system motywacyjnych stypendiów za wyniki i osiągnięcia artystyczne i sportowe. Za każde półrocze kilkanaście procent uczniów ze szkół w Brzoziu Lubawskim, Kurzętniku, Marzęcicach i Tereszewie zdobywa nagrodę za swoją pracę.

Tym razem podczas uroczystej sesji oświatowej, która odbyła się na hali Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Wojciech Dereszewski wręczył stypendia 168 uczniom. Na sali poza dziećmi zebrali się dumni z pociech rodzice. Przyznano 130 stypendiów za wysokie wyniki w nauce oraz 50 stypendiów za wysokie osiągnięcia sportowe i artystyczne. Ich łączna kwota to 83.450 zł. Stypendia wahają się od 80 do 170 zł miesięcznie za oceny. Są także jednorazowe nagrody warte 300 i 500 zł.

— Nie ma tutaj miejsca, żeby wymienić wszystkie sukcesy naszych szkół. W przeciągu siedmiu lat podwoiliśmy nakłady na edukację w gminie. Mamy całościowy program kształcenia dający dobrych fachowców, którzy mogą pozostać w naszej gminie i tu pracować. To nasz cel — mówił do zgromadzonych Wojciech Dereszewski.

Od 2012 r. łącznie na stypendia wójta gminy Kurzętnik przeznaczono 920.150 zł dla 1.905 uczniów.

Spotkanie było okazją do wyróżnienia Aleksandry Lewickiej z Kurzętnika, która miała niedawno okazję zaśpiewać na deskach warszawskiego teatru Roma. Wyróżnienia otrzymał także ks. Zdzisław Baranowski z Mikołajek, nowi i ustępujący sołtysi z Krzemieniewa, Marzęcic i Otręby oraz dyrekcja kurzętnickiej szkoły.

mzalCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bul #2682108 | 212.160.*.* 15 lut 2019 15:26

    ...a w Nowym Mieście nic. Nic dziwnego, że ludzie wolą budować się w Kurzętniku i tam kształcić dziec. W mieście niedługo zostaną same dziadki i patologia z rynku i okolicznych kamienic

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz