Rok po otwarciu, żłobek już rozbudowany. Jest miejsce dla setki dzieci

2019-02-08 14:39:14 (ost. akt: 2019-02-08 15:15:59)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W marcu ubiegłego roku wizytowaliśmy żłobek w Kurzętniku podczas jego uroczystego otwarcia. Placówka już została rozbudowana.
W marcu 2018 r. Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik wraz z Pauliną Zatorską, dyrektor placówki i zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył żłobek na osiedlu Dębno w Kurzętniku. Jest to pierwsza taka inwestycja w powiecie od powstania nowomiejskiego żłobka w czasach Polski Ludowej. Na początku placówka była przygotowana do przyjęcia 64 dzieci. Już wtedy było jednak wiadomo, że to nie koniec.

Dnia 8 lutego władze gminy wraz z gospodarzami placówki zaprosili na uroczyste otwarcie kolejnej części obiektu. Warta ponad 995 tys. zł rozbudowa objęła dobudowanie kolejnych sal do istniejącego obiektu. Z tej kwoty niemal 800 tys. zł pochodziło ze środków zewnętrznych. W nowej części znalazła się przestrzeń dla przedszkolaków,. Dzięki temu w samym Kurzętniku działają dwa przedszkola. Do tego przygotowano wyspecjalizowane sale do integracji sensorycznej i zajęć rehabilitacyjnych z dziećmi posiadającymi różnego rodzaju dysfunkcje. Ogromne wrażenie na zebranych gościach zrobiła Sala Doświadczania Świata, gdzie dzieci mogą bawić się i uczyć za pomocą wszystkich zmysłów.

— To placówka jest nam po prostu potrzebna, jeśli chcemy pozwolić rodzinom w naszej gminie pracować i rozwijać lokalny rynek. Planujemy dalszy rozwój żłobka i przedszkola, myślimy m. in. o małym basenie — mówił do zebranych Wojciech Dereszewski.

Najlepszym podsumowaniem rozwijającego się obiektu były słowa Agnieszki Warakomskiej-Poczobutt, dyrektor biura wojewody warmińsko-mazurskiego. "Jaka szkoda, że my nie uczyliśmy się w takich warunkach".

mzalCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krysia #2679612 | 188.146.*.* 11 lut 2019 11:45

    Byłam i jestem zadowolona. Żłobek to dobra rzecz. Jedynie co to podczas imprezy strasznie czymś lub kimś zalatywało...Panie, Panowie obowiazkowo dbamy o higienę. Dziękuję!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz