Bezledy. Magiczny czas w grupie Biedronek

2019-01-01 10:20:21(ost. akt: 2019-01-01 10:26:22)

Autor zdjęcia: Beata Złonkiewicz

W przedszkolnej grupie "Biedronki" w Bezledach, 21 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem dzieci, rodziców, wychowawców i zaproszonych gości.
Wigilia to magiczny wieczór… Czas przebaczania, kolęd i licznych życzeń. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

Także u nas w Punkcie Przedszkolnym w Bezledach nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie.

21 grudnia w grupie „Biedronki” odbyła się niezwykła uroczystość „Spotkanie wigilijne” dzieci, rodziców oraz wychowawcy grupy, na które przybył specjalny gość pani Iza – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach.

W pięknej bożonarodzeniowej scenerii, którą przedszkolaki przygotowywały dzielnie ze swoją wychowawczynią, przedstawiły rodzicom tradycje i symbole związane ze świętami.

Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając kolędy, które same wybrały na ten wieczór. Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym.

Bożonarodzeniowy nastrój dopełniały w sali okolicznościowe dekoracje, choinka oraz pięknie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zgodnie z polską tradycją były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne rozmowy przy świątecznym stole.

Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który przyszedł z workiem pełnym prezentów – każdy z przybyłych gości otrzymał woreczek z siankiem, by i w jego domu podczas kolacji wigilijnej nie zabrakło pod białym obrusem siana – symbolu dostatku, zdrowia i urodzaju.

Nasi najmłodsi uczestnicy zaś otrzymali słodki prezent od Mikołaja, którego spotkała pani wicedyrektor idąc na spotkanie z Biedronkami.

Dziękuję wszystkim przybyłym gościom oraz rodzicom dzieci z grupy 5-latków za obecność oraz pomoc w przygotowaniu tej niezwykłej uroczystości.

Beata Złonkiewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty