Wigilijne świętowanie w "Rataju"

2018-12-30 14:00:00(ost. akt: 2018-12-30 11:51:45)
Dla wszystkich był to czas wspomnień i radości

Dla wszystkich był to czas wspomnień i radości

Autor zdjęcia: Artur Palke

Zgodnie z tradycją szkoły w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność Zespołu Szkół zebrała się w hali gimnastycznej, by przy dźwiękach kolęd, w podniosłym nastroju wejść w klimat Narodzenia Pańskiego.
Spotkanie rozpoczął ks. Karol Misiewicz, który przypomniał zebranym o uroczystym charakterze przedświątecznego czasu oczekiwania. - Wigilia łączy nasze myśli i serca, by wspólnie upamiętnić czas narodzin Chrystusa i powitać go jako mieszkańca naszych serc - zauważył duchowny. P.o. dyrektora Zespołu Szkół p. Danuta Machnio ze swej strony przywitała przybyłych uczniów, grono pedagogiczne, pracowników, emerytowanych nauczycieli oraz gości, m.in. Wicestarostę Powiatu Kętrzyńskiego p. Andrzeja Lewandowskiego, radnych Rady Powiatu Ryszarda Kawczyńskiego i Piotra Węglarskiego, proboszcza reszelskiej parafii ks. Krzysztofa Bumbula i wielu innych szanownych przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień ze szkołą.

Dyrektor szkoły wyraziła wyrazy wdzięczności wszystkim tym, którzy każdego dnia współtworzą historię szkoły i wytrwale pracują na jej dobre imię. Zaprezentowała wszystkim otrzymaną publikację książkową z podpisem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, który w ten sposób nagrodził szkołę za udział w akcji „Narodowe Czytanie „Przedwiośnia””. Kilkoro miłośników sztuki teatralnej wraz z ks. Karolem przygotowało sztukę, po raz pierwszy w nowatorskiej formie prezentacji- z użyciem elementów flash mob. Zamiarem reżysera było przeprowadzenie krótkiego zdarzenia, które zaskoczy świadków. I ten cel został osiągnięty.

Po pobłogosławieniu pokarmów przez księdza proboszcza i odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, zebrani podzielili się opłatkiem, a następnie oddali degustacji potraw przygotowanych przez uczniów i rodziców. Wokół roznosił się gwar serdecznych rozmów i wyczuwalny był radosny nastrój zbliżających się dni świętowania. Szkolny zespół muzyczny umilał czas dźwiękami kolęd, a wszyscy tworzyli jedną wielką wspólnotę, która buduje markę - Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu.

Julita Woźniakowska
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2652657 | 195.136.*.* 31 gru 2018 16:58

    ... z podpisem prezydenta!!! . Wątpliwa radość.

    odpowiedz na ten komentarz