Pamiętaj! Boże Narodzenie lubią także włamywacze

2018-12-23 07:58:49 (ost. akt: 2018-12-22 20:46:33)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Węgorzewo

Przed wyjazdem na święta Bożego Narodzenia warto zastanowić się nad ubezpieczeniem domu czy mieszkania. Przed włamywaczami lub na wypadek zdarzeń losowych.
U prawie każdego z nas pojawia się stres związany z wydatkami i przygotowaniem wszystkich potraw na czas. Nerwy potrafi też nam postrzępić pozostawienie pustej nieruchomości — czy to na kilka godzin, czy na kilka dni.

Mieszkania pozostawione bez opieki to ulubiony cel złodziei, szczególnie w grudniu. Jednak nie tylko włamywacze są naszym zmartwieniem. Ubezpieczenie zapewni spokój, gdy nasza instalacja elektryczna postanowi zrobić nam psikusa i pozbawić prądu cały dom lub gdy ktoś poślizgnie się na lodzie przed naszą furtką, bo nie zdążyliśmy jeszcze odśnieżyć.

Grudzień to także ulubiony miesiąc kieszonkowców, tak więc lepiej mieć oczy szeroko otwarte i zachować czujność. W przypadku niektórych rozszerzeń polis zabezpieczenie przed kradzieżą będzie obowiązywać nie tylko przedmioty znajdujące się na terenie naszej nieruchomości, ale także wszystkie nasze rzeczy, które są poza ubezpieczonym miejscem (telefon, portfel, klucze czy laptop).

Wybierając polisę, musimy zastanowić się, jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujemy. Ubezpieczenie murów od zdarzeń losowych jest istotne, jednak decydując się na polisę, warto objąć swoją nieruchomość większym zakresem. Sprzęty elektroniczne i inne ruchomości są dla nas ważne, dlatego każdy może rozszerzyć swoje ubezpieczenie o ryzyko kradzieży. Jeśli zależy nam na takim lub innym rozszerzeniu, warto dopytać i porozmawiać z doradcą klienta, który może nam doradzić i powiedzieć, jakie dodatki sprawią, że polisa będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb.

Wybierając polisę, nie trudno pogubić się w gąszczu ofert towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują ochronę domów i mieszkań. Z jednej strony taki wybór może przyprawić o zawrót głowy. Z drugiej pozwala na wybranie polisy szytej na naszą miarę.

Wielu z nas, gdy słyszy o tym, że musi przetrząsnąć masę stron internetowych i zweryfikować wszystkie potrzebne informację, niemalże od razu rezygnuje z tej procedury. Zwyczajnie nie mamy ochoty na spędzenie kilku godzin przed komputerem. To zupełnie zrozumiałe. Jednak...
Najlepszym początkiem poszukiwania ubezpieczenia jest wcześniejsza analiza, która umożliwi nam zorientowanie się w rynku ubezpieczeniowym. Dzięki temu dowiemy się, jakiego typu polisy są w ofertach różnych towarzystw ubezpieczeniowych, jakie rozszerzenia oferują oraz jakie koszty są z tym związane.

Źródło: Newseria.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.