Biała Wstążka: ofiary przemocy mają głos

2018-11-21 11:27:14(ost. akt: 2018-11-21 11:36:17)
Joanna Ostrouch-Kamińska

Joanna Ostrouch-Kamińska

Autor zdjęcia: wnsuwm.edu

Tegoroczna kampania Biała Wstążka zostanie zainaugurowana 23 listopada w Nowym Mieście Lubawskim. W programie m.in. wykłady i panel dyskusyjny.
Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej wraz z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego zaprosili wykładowców i prelegentów specjalizujących się w szeroko pojętej tematyce przemocy. Do Nowego Miasta przyjadą Joanna Ostrouch-Kamińska, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Joanna Winiecka, prawnik, specjalista ds. przemocy w rodzinie, oraz Krzysztof Rubas, specjalista psychoterapii osób uzależnionych i współuzależnionych oraz osób doświadczających przemocy i stosujących przemoc w rodzinie.

— Podczas konferencji podzielę się moimi wynikami z realizacji programu profilaktyki uniwersalnej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w zakresie kompulsywnego używania internetu. Badania zostały przeprowadzone na 300-osobowej grupie młodzieży i prezentują doświadczenia młodych ludzi dotyczące zachowań przemocowych, które towarzyszą uzależnieniu od internetu — zapowiada Krzysztof Rubas.

Na konferencji w nowomiejskim Miejskim Centrum Kultury wręczone zostaną wyróżnienia Kawalera Białej Wstążki. Symbolizują one sprzeciw wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet i są zapewnieniem, że osoba wyróżniona nigdy nie będzie akceptowała lub milczała na temat przemocy wobec kobiet.

Na Warmii i Mazurach kampania Biała Wstążka organizowana jest ósmy raz. Inicjatorem przedsięwzięcia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Swój udział w nowomiejskiej inauguracji zapowiedzieli przedstawiciele samorządów, szefowie i pracownicy ośrodków pomocy społecznej oraz centrów pomocy rodzinie. W wydarzeniu udział wezmą również prawnicy, kuratorzy, kierownicy ośrodków wsparcia ofiar przemocy, psycholodzy, pedagodzy, a także policjanci.

Jednym z elementów konferencji będzie panel dyskusyjny, do udziału w którym zaproszono Iwonę Krajewską, dyrektorkę Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście. Wystąpią też mł. insp. Mirosław Mozarczyk, pierwszy zastępca komendanta powiatowego Policji w Nowym Mieście, kurator rodzinny Piotr Lewandowski, Danuta Górny, psycholog z nowomiejskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Patrycja Ziółkowska, psycholog z Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Nowym Mieście.

Samorząd Nowego Miasta Lubawskiego od wielu lat wspiera działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie. Gmina miejska jest współorganizatorem wielu inicjatyw, wśród nich projektu „Nie bądź obojętny na przemoc”.

— Angażujmy się w organizację spotkań edukacyjno-informacyjnych i konferencji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Z okazji obchodów Dnia bez Przemocy poruszana jest tematyka bezpieczeństwa seniorów w związku z kampanią Bezpieczny Senior — wylicza Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta.
Konferencja rozpocznie się o godz. 11 w sali Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy 19 Stycznia 17A.

Stanisław R. Ulatowski


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. TO PRAWDA #2628993 | 77.113.*.* 22 lis 2018 12:05

  50% PRZEMOCY I TO TAKIEJ UKRYTEJ STOSUJĄ KOBIETY , 40% MAŁŻEŃSTW SIĘ ROZPADA , PRZYCZYNA W WIĘKSZOŚCI KOBIETA ALE TEGO NIKT NIE SPRAWDZA NIE BADA , JAK SIĘ MYLĘ TO POPRAW

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. a ta pani na zdjęciu #2628823 | 212.160.*.* 22 lis 2018 08:34

  co symbolizuje? BIAŁĄ WSTĄŻKĘ, PRZEMOC WOBEC KOBIET CZY MOŻE PRZEMOC WOBEC MĘŻCZYZN. Ona jest zaledwie jedną z osób biorących w tym udział.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kiedy wezmą się za te kobiety #2628503 | 72.52.*.* 21 lis 2018 17:01

  przemoc jaką stosują w domach nie do zniesienia

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz