Międzynarodowy Dzień Tolerancji w ZSP Sępopol

2018-11-19 09:44:22(ost. akt: 2018-11-19 09:48:16)

Autor zdjęcia: Franciszek Maszota

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada, a ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Uczniowie ZSP w Sępopolu postanowili włączyć się w obchody tego święta.
Tego dnia szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod tytułem „Każdy inny, wszyscy równi”. Każda klasa ubrała się w wyznaczony kolor, np. żółty, fioletowy, niebieski i wiele innych.

Całe wydarzenie miało symbolizować poszczególną indywidualność, a za razem naszą uczniowską wspólnotę. W kilku słowach została także omówiona idea tego dnia. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem upamiętniającym ten dzień.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada, a ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

Tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań, poglądów nawet wtedy, gdy nam się one nie podobają. Poszanowanie to dotyczy tylko takich zachowań oraz przekonań, które nie godzą w dobro innych ludzi.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: FM