Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w ZSP Sępopol

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Uczniowie ZSP w Sępopolu postanowili włączyć się w obchody tego święta.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.
Tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań, poglądów nawet wtedy, gdy nam się one nie podobają. Poszanowanie to dotyczy tylko takich zachowań oraz przekonań, które nie godzą w dobro innych ludzi.
Tego dnia, nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod tytułem „Każdy inny, wszyscy równi”. Każda klasa ubrała się w wyznaczony kolor np. żółty, fioletowy, niebieski i wiele innych. Całe wydarzenie miało symbolizować poszczególną indywidualność , a za razem naszą uczniowską wspólnotę . W kilku słowach została także omówiona idea tego dnia. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem upamiętniającym ten dzień.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Franciszek Maszota oraz opublikowany na portalu Sępopol: Międzynarodowy Dzień Tolerancji w ZSP Sępopol
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5