Kortowski Mikołaj pomoże studentce prawa 


2018-11-15 14:26:40 (ost. akt: 2018-11-15 14:59:11)
Kortowiada 2018

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady. nz. Enej

Kortowiada 2018 Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady. nz. Enej

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Studenci UWM pomogą swojej koleżance Ksymenie. Mimo niepełnosprawności dziewczyna studiuje prawo. Koledzy będą zbierać pieniądze do puszek w Kortowie. 

Coolturalny student to akcja Samorządu Studenckiego UWM. Już 5 grudnia organizatorzy zapraszają na Kolędowanie z Enejem. Koncert rozpocznie się o godz. 20 w Auli Kongresowej w Centrum Konferencyjnym UWM. — Koncert kolęd będzie połączony z finałem akcji Kortowski Mikołaj — mówi Błażej Szumała, student IV roku prawa i rzecznik Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego. — Podczas akcji zbieramy są środki na pomoc szczególnie potrzebującym studentom. 

W tym roku zbiórka rozpocznie się w poniedziałek 26 listopada i potrwa do niedzieli 2 grudnia.

— Będziemy zbierać pieniądze dla studentki III roku prawa, Ksymeny Brzózy — tłumaczy Szumała. — Ksymena jeździ na wózku, cierpi na niedowłady i ma trudności z mówieniem. Mimo to jest bardzo dzielna i ambitna.
Błażej zaczynał studia z Ksymeną. Teraz jest już na IV roku. — Ksymenie jest o wiele trudniej — dodaje. —Podczas zajęć pomaga jej asystent. Prowadzący ćwiczenia rozumieją problemy Ksymeny i też starają się jej pomóc.

U studentki, kiedy miała 8 lat , zdiagnozowano zespół Hallervordena- Spatz'a czyli encefalopatię z odkładaniem żelaza w mózgu. To bardzo rzadka choroba, wymagająca kosztownego leczenia i rehabilitacji. Ale jak mówi Błażej, Ksymena walczy, znajduje czas na swoje pasje i pomaganie innym.

Studenci będą zbierali pieniądze do puszek, chodząc po Kortowie, odwiedzając wydziały, katedry oraz rektorat. — Wynik zbiórki ogłosimy podczas kolędowania z Enejem — dodaje rzecznik. — W ubiegłym roku Kortowski Mikołaj zebrał 19 tys. zł.


MZG


Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2624680 | 217.96.*.* 16 lis 2018 08:07

    Czy to ta dziewczyna która czy pada deszcz czy snieg jezdzi sama na przystanek autobusowy mpk na warszawskiej rano? Nie mozna jej pomóc z dojazdem na zajecia, uniwerek? XXI wiek, 500+, rządy X RP

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. lol #2624093 | 5.173.*.* 15 lis 2018 15:35

    XD a ja nie zdałem na 3 roku

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz