Zasłużyli się dla Polski

2018-11-10 13:21:34 (ost. akt: 2018-11-10 14:00:22)
Na uroczystej gali z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości wojewoda warmińsko- mazurski Artur Chojecki uhonorował tych, którzy współcześnie zasłużyli się dla naszej ojczyzny.
Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Urszula Łydzińska. Otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej i samorządu terytorialnego. Urszula Łydzińska była długoletnią szefową nowomiejskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. — Całe życie starałam się wykonywać swoją pracę starannie i sumiennie. Przestrzegałam prawa, ale widziałam zawsze drugą osobę. Były sytuacje trudne, z którymi musiałam się zmierzyć. Uważam, że takie odznaczenie jak te, motywują.
— powiedziała w rozmowie z nami.

Srebrnym Krzyżem Zasługi została odznaczona m.in. Lucyna Joanna Żołnierek- Frenszkowska, fortepianistka. Artystka współpracuje z zespołem kameralnym „Pro Musica Antiqua”. Odznaczona została za osiągnięcia artystyczne i za zasługi dla kultury polskiej. — Całe życie robiłam to, co lubię — podsumowała. Jestem pedagogiem i muzykiem. Chciałam być zawsze blisko ludzi i życia. Robiłam to, co lubię. Jestem spełniona zawodowo.

Uroczystości odbyły się w państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Galę uświetnił Koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego oraz Zespołu Wokalnego „Lira” szkoły muzycznej.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD