Dzień Nauczyciela i pasowanie pierwszaków w szkole w Żydowie

2018-10-29 07:21:41(ost. akt: 2018-10-29 07:28:30)

Autor zdjęcia: Anna Murawska

W szkole w Żydowie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Były nagrody i podziękowania dla nauczycieli a uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów.
15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym dniu gościliśmy w naszej szkole zastępcę wójta gminy Bartoszyce Bogusława Miluskiego, który przekazał pracownikom szkoły życzenia w imieniu pani wójt Jadwigi Gut oraz wręczył nagrody wójta Gminy Bartoszyce.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji.

Dyrektor szkoły Beata Szymko złożyła podziękowania wszystkim pracownikom zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy.

Przy tej okazji zostały wręczone nagrody dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników obsługi. Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów w kierunku naszych nauczycieli od p. Joanny Rurka, przedstawiciela Szkolnej Rady Rodziców.

Pani Joanna w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie również złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli piękne laurki i kwiaty.

W naszej szkole, jak co roku w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie na ucznia. Jest to moment, na który czeka niejeden pierwszoklasista.

Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w każdej szkole. Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem; że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny.

Anna Murawska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty