25. AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA POD HASŁEM: „AKCJA- SEGREGACJA”

2018-10-18 12:54:59(ost. akt: 2018-10-18 12:59:07)

Autor zdjęcia: Marlena Darmofał

25. września w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyła się coroczna akcja sprzątania świata. W jubileuszowej akcji brali udział uczniowie z punktu przedszkolnego, kl. 0, klas I – VI.
Szkoła Podstawowa w Zagajach wzięła udział w jubileuszowej 25-tej akcji sprzątania świata pod hasłem "AKCJA - SEGREGACJA". Uczniowie z punktu przedszkolnego, kl. 0, kl. I-III wysłuchali pogadanek dotyczących akcji, przeprowadzonych przez swoich wychowawców. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest segregowanie odpadów i jak robić to właściwie.
Klasy IV- VI wraz z wychowawcami wyszły w teren. Pomimo niesprzyjającej aury, odpowiednio przygotowani, wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki na śmieci sprzątali teren wokół szkoły, teren Zagaj, drogę do Jachowa. Uczniowie podczas sprzątania przestrzegali zasad bezpieczeństwa , przypomnianych im przed wymarszem. Nad całą akcją piecze trzymała pani dyrektor Halina Stechnacz – Buśko.
Zebrano około 10 worków odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik.
Wszyscy pracowali, jak co roku, z dużym zaangażowaniem traktując to jak dobrą zabawę a jednocześnie pracę bardzo potrzebną naszemu środowisku.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Zagaje

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rrrr #2610441 | 95.160.*.* 26 paź 2018 15:57

    Dzieci ganiają do "sprzątania świata" a dorośli dalej brudzą i potem te j worki stoją i rozpadają się od warunków atmosferycznych ,bo nie ma kto ich wywieść.

    odpowiedz na ten komentarz