Dzień Edukacji Narodowej w Wieliczkach
2018-10-17 15:10:15(ost. akt: 2018-10-17 15:15:21)
Tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieliczkach miała niezwykle uroczysty, podniosły charakter. 12 października uczniowie pod kierunkiem Jolanty Motulewicz oraz chór szkolny prowadzony przez Renatę Lau zaprezentowali swoisty koncert życzeń skierowany do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.
Refleksyjne teksty poetyckie przeplatane nie mniej pięknymi utworami muzycznymi wzruszyły niejednego z zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się także emerytowani pedagodzy, którym został nadany tytuł „Zasłużony dla Gminy Wieliczki”.
Gratulacje z tej okazji i pamiątkowe medale z rąk wójta gminy Wieliczki – Jarosława Kuczyńskiego oraz sekretarz gminy – Barbary Masłowskiej otrzymali: Anna Michniewicz, Wanda Jarząbska, Regina Szmigiero, Helena Ferenc, Danuta Chmielewska, Wiesława Modzelewska, Janina Oberda oraz Stanisław Oberda.
Odznaczeni nauczyciele swoją pracą dowiedli ogromnego zaangażowania i poświęcenia w kształtowaniu młodych pokoleń, troszczyli się o wysoki poziom pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, czego dowodem były liczne nagrody, wyróżnienia i medale.
W dalszej kolejności Jarosław Kuczyński wyróżnił Nagrodami Wójta Gminy Wieliczki dyrekcję szkoły: Marka Dobrzynia oraz Sylwię Balińską, a także nauczycieli: Ewę Wasilewską – Ciwoniuk i Piotra Bruzgo.
Następnie dyrektor szkoły wręczył nagrody wszystkim pracownikom obsługi oraz wyróżniającym się nauczycielom: Izabeli Czapuryn, Helenie Masłowskiej, Teresie Szczodruch, Krystynie Dubie, Agnieszce Wróblewskiej, Jolancie Motulewicz, Tomaszowi Karniejowi, Piotrowi Masiarzowi i Karolowi Warsewiczowi.
Do życzeń i gratulacji dołączyła się także Marta Gładyszewska – przewodnicząca Rady Rodziców, która składając na ręce dyrektora kwiaty, w pięknych słowach podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za codzienny trud wkładany w kształcenie i wychowanie dzieci.
Na koniec uroczystości konferansjerzy: Zofia Kozłowska i Wojciech Sulżycki złożyli nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia.
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel
Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
belfer #2707395 | 137.74.*.* 1 kwi 2019 10:20
W Wieliczkach naczyciele dostają taką kasę, że nie potrzebują strajkować.
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
ZA, ale przeciw #2707128 | 83.9.*.* 31 mar 2019 17:22
W gminie Ełk strajku ma nie być, z czego cieszy się wójt osewski, ale nauczyciele mówią, że popierają żądania strajkujących. Takim nie tylko bym nie dał żadnych podwyżek, a wręcz przeciwnie pogoniłbym darmozjadów na zieloną trawkę - chyba, że oseski da im z budżetu gminy. A we Wieliczkach jak ??
Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz
wiesniaki #2691168 | 83.28.*.* 3 mar 2019 08:02
Łot i tak to jest ,najwiękse centrum kulitury w wielickach to cmentas , tam zawse najwiencej ludzisków psychodz, nawet w nocy tam kuliture sezo . No i zasłuzonych tam wielu , widać wsio po pomnikach łoj wielkie te pomniki jek stodoły . Łantoni to znacy ksionc tes tam śpiewa pod akkompaniament biednych i głodnych krów i folklor sezy , kulitura jak tsa . Wielicki kulituro i postempem stojo , no i wsio!
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
medaliści #2676244 | 83.6.*.* 5 lut 2019 15:57
Ilu może być ZASŁUZONYCH w tak małej gminie ? Jak się chce obdarować SETKĘ to zawsze może się prześliznąć jakaś me...da, a tych blach natłukli trochę to komuś dać trzeba. Bez obrazy Ci , którzy czują się ZASŁUŻENI.
Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz
Wiejska patologia #2674938 | 91.202.*.* 3 lut 2019 19:30
Anna Michniewicz to powinna dostać zarzuty prokuratorskie za naruszanie nietykalności cielesnej, która skutkowała w przyszłości niską samooceną ucznia. Ten babsztyl nie potrafił rozmawiać z uczniami, nadawałaby sie za to do bycia kapo w obozie koncentracyjnym. Typowo bolszewickie metody wychowawcze. Uczniowie sie jej bali, a nie postrzegali jako autorytet.
Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)