Miliony złotych na perony i stacje kolejowe w naszym regionie

2018-09-11 14:17:33 (ost. akt: 2018-09-11 14:52:42)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wartość prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dotyczących przystanku Morąg Kolonia i stacji Morąg to ok. 3,7 mln zł. W województwie z KPK dla pasażerów zmienią się także perony w 37 miejscowościach, m.in. w Olsztynku, Nidzicy, Piszu i Olsztynie. Łącznie na inwestycje na Warmii i Mazurach w ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą ok. 1,5 mld zł.
Wygodne wsiadanie do pociągów, poprawa poziomu bezpieczeństwa i dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się – to zakładane efekty modernizacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dzięki podpisanej umowie na przebudowę przystanku Morąg Kolonia poprawi się komfort obsługi podróżnych w regionie. Peron będzie wyższy i wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię, co zapewni wygodniejsze wsiadanie do pociągów.

Pojawią się również ławki, wiaty, gabloty informacyjne, czytelne oznakowanie oraz zegary. Lepszą obsługę zapewni montaż nowych urządzeń głosowych. Poziom bezpieczeństwa wzrośnie po montażu monitoringu i nowego oświetlenia.

Lepszy komfort obsługi pasażerów będzie możliwy również dzięki planowanej jeszcze w tym roku przebudowie stacji Morąg. To ważna stacja kolejowa na trasie łączącej Olsztyn z Elblągiem. Pociągi jadą tędy do Trójmiasta. W efekcie inwestycji zwiększy się komfort obsługi pasażerów. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów wyposażonych w wiaty, ławki i gabloty informacyjne.

Lepszą obsługę zapewni montaż nowych urządzeń głosowych. Przebudowane zostanie przejście w poziomie szyn, z którego będą wygodne i bezpieczne dojścia na perony. Będą ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących ze specjalną wypukłą fakturą. Nowe pochylnie ułatwią osobom o ograniczonej mobilności wejście na perony. Na stacji będą mogły zatrzymywać się dłuższe składy, gdyż perony zostaną rozbudowane do długości 300 metrów.

Zakończenie prac na przystanku Morąg Kolonia planowane jest w grudniu. Prace wykona MCB Centrum Budowlane z Morąga. W tym roku planowane są również pierwsze prace na peronach na stacji Morąg. Wartość wszystkich prac to ok. 3,7 mln zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają komfort obsługi pasażerów na stacjach i przystankach w województwie warmińsko-mazurskim i w Polsce. Dzięki już realizowanym inwestycjom za ok. 640 mln zł z Krajowego Programu Kolejowego w województwie warmińsko-mazurskim przebudowane zostaną perony w 37 lokalizacjach, m.in. w Olsztynku, Nidzicy, Piszu, Olsztynie Zachodnim, Starych Jabłonkach, Gągławkach, Stawigudzie, Samborowie i Rucianem-Nidzie. Powstaną trzy nowe przystanki o roboczych nazwach Pisz Wschód, Olsztyn Śródmieście i Olsztyn Dajtki.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2578504 | 89.229.*.* 12 wrz 2018 09:32

  A co ze wschodnią stroną Kętrzyn Giżycko itd.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Art b #2578288 | 37.47.*.* 11 wrz 2018 21:58

   A co z toaletą na dworcu w Korszach

   odpowiedz na ten komentarz

  2. to jest kpina co tu się robi! #2578074 | 37.8.*.* 11 wrz 2018 17:15

   przecież niedawno pisowski minister grzmiał że w tym województwie to się nie wykorzystuje środków unijnych. Leżym i kwiczym...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  3. ???? #2577999 | 94.254.*.* 11 wrz 2018 15:49

   A ile pieniędzy poszło na województwa południow i zachodnie? I mamy pełen obraz ochłapów jakie dostaliśmy. Wolę z Niemcem niż polskim pseudopatriotą

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz