Plus czy minus? Oceń swojego burmistrza, wójta i starostę

2018-09-05 11:14:24 (ost. akt: 2018-09-18 10:52:59)

Autor zdjęcia: GO

Plus czy minus? Oto jest pytanie. Szczególnie teraz, kiedy przyszedł czas na podsumowanie 4-letnich rządów naszych prezydentów, burmistrzów i wójtów.
- Uważacie, że Wasz wójt czy burmistrz pracowali dla dobra ogółu? Stawiacie "TAK". Nie realizowali swoich obietnic wyborczych? Stawiacie "NIE" - mówi Igor Hrywna, redaktor naczelny "Gazety Olsztyńskiej" - Nasza redakcyjna akcja to dobry sprawdzian popularności radnych, wójtów czy burmistrzów - dodaje.

Jak głosujemy?

Swoim prezydentom, burmistrzom, wójtom i starostom możecie przyznać głos na "tak" lub na "nie". Tytuły najlepiej ocenianych ocenianych samorządowców otrzymają ci, którzy będą mieli największą różnicę między opiniami pozytywnymi i negatywnymi.

Starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie będą przez Was oceniani na poziomie regionalnym. Tu przyznamy tytuły: najlepiej ocenianego prezydenta i burmistrza, wójta, starosty.

Laureatów zaprezentujemy na łamach naszych tygodników, w Gazecie Olsztyńskiej i na stronach internetowych.

- Zachęcam wszystkich do udziału w wyborach - mówi naczelny "Gazety Olsztyńskiej". - Ale najpierw warto sprawdzić, co zostało z obietnic tych, na których głosowaliśmy.


Aby ocenić samorządowca wystarczy wysłać SMS na numer wskazany w jednej z poniższych tabel. Kosz wysłania 1 SMS wynosi 2,46 zł z VAT.
Głosować można do 19.09.2018 roku do godziny 23.59.


WAŻNE

Zgodnie z zasadami plebiscytu rankingi regionlne wygrywają ci samorządowcy, którzy mają najkorzystniejszy bilans pomiędzy odpowiedziami na Tak i na Nie.

Przykład

Samorządowiec A ma w sumie 60 głosów na Tak i 40 na Nie. W tabeli jest to oznaczone jako 60% na Tak i 40% na Nie. Różnica wynosi 20 głosów na Tak.

Samorządowiec B ma 10 głosów na Tak i 0 na Nie. W tabeli jest to oznaczone jako 100% głosów na Tak. Różnica wynosi 10 głosów na TAK.

Dlatego w tabeli Samorządowiec A będzie na pierwszym miejscu, B na drugim. I to on wygrałby nasz plebiscytPREZYDENCI i BURMISTRZOWIE


WÓJTOWIE


STAROSTOWIE

Regulamin: kliknij tutaj