Przed nami Dożynki Gminno-Parafialne w Pozezdrzu

2018-08-30 13:18:00(ost. akt: 2018-08-30 12:31:50)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK w Pozezdrzu

Złote kłosy zbóż, pachnące siano, śmiech i muzyka – właśnie tak zapowiadają się Dożynki Gminno-Parafialne w Pozezdrzu. W tym roku gminne święto plonów odbędzie się 22 września.
Tradycyjnie już dożynki rozpoczyną się mszą św. o godz 12.00 w Kościele p.w. Św. Stanisława Kostki w Pozezdrzu. Następnie uroczysty Korowód Dożynkowy uda się na plac dożynkowy pod kierownictwem Węgorzewskiej Orkiestry Dętej. Po przywitaniu gości i części obrzędowej przewidziany jest blok artystyczny. Wystąpią min. kapela ludowa "Przeroślaki", Jarosław Rynkiewicz, zespół "Krys" z Lidzbarka Warmińskiego, chóry: "Ojczyzna", "Josephus", "Absolwent" i Alebabki" z Buder, "Budzewiaki", studio wokalne oraz zespoły "Bingo" oraz "Stokrotki" z Pozezdrza. Przewidziana jest także zabawa nocna z zespołem "Quartet".
— W trakcie dożynek zostaną ogłoszone wyniki na Tradycyjny Wieniec Dożynkowy oraz na Stoisko Sołeckie — mówi Magdalena Maczan z Gminnego Ośrodka Kultury w Pozezdrzu. — Jak co roku będzie można zakupić produkty regionalne oraz rękodzieło artystyczne tj. miód, wyroby tatarskie (bułeczki, chleby, potrawy), sery, torby lniane, zabawki oraz inne. Dodatkowo planowany jest pokaz sprzętu rolniczego i degustacja potraw regionalnych. Nie zabraknie też mnóstwa atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy do wspólnego świętowania!
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2582874 | 37.47.*.* 18 wrz 2018 10:00

    Stoń z giżycka jest mocno pijaczka i jest mocno Agresywna

    odpowiedz na ten komentarz