"Zachowywali się, jakby byli na wieczorze kawalerskim". Olsztyńscy policjanci ponoszą konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania na lotnisku

2018-08-09 20:35:00 (ost. akt: 2018-08-09 18:33:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum GO

Poleciały głowy po incydencie na lotnisku w Modlinie. Olsztyńscy policjanci nie zostali wpuszczeni do samolotu lecącego na Majorkę. Teraz tracą stanowiska i czekają na dalsze decyzje.
Zachowywali się jakby byli na wieczorze kawalerskim, a nie w samolocie — opowiada nam kobieta, która była świadkiem zajścia. Razem z mężem i kilkorgiem znajomych wybrała się na wakacje na Majorkę. Lecieli z lotniska Warszawa Modlin.

— Sama na trzeźwo nie latam. Boję się latania i jak już muszę wsiąść do samolotu, to drinka wypiję. Ale to, co wyprawiali ci panowie, woła o pomstę do nieba. Chociaż nie znaliśmy ich i nie mieliśmy pojęcia kim są, wiedzieliśmy, że to Polacy. I było nam zwyczajnie za nich wstyd — mówi kobieta.

Ta wesoła gromadka to policjanci, wśród nich ci z Olsztyna. Kilkunastu z nich wybrało się na piłkarskie zawody na Majorkę. Latają co roku od lat, to taka tradycja. Biorą udział w Mistrzostwach Świata Policjantów w Piłkę Nożną. Tak było i tym razem. Według świadków, z którymi rozmawialiśmy, policjanci w samolocie zachowywali się głośno, hałasowali, przeklinali.

Nie wszyscy polecieli jednak tym samym samolotem. Dwóch funkcjonariuszy zostało zawróconych. Nie zostali nawet wpuszczeni do samolotu.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o konieczności odebrania dwóch mężczyzn ze stanowiska postojowego samolotu oczekującego na odlot do Palma de Mallorca. Mężczyźni zostali wycofani z lotu, a ze względów bezpieczeństwa nie mogli samodzielnie poruszać się po płycie lotniska — informuje Dagmara Bielec-Janas, rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. — Zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych straży granicznej w terminalu pasażerskim. Nie stawiali oporu i wykonywali polecenia funkcjonariuszy, a po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych opuścili lotnisko.

Wśród policjantów, którzy opuścili płytę lotniska, był zastępca komendanta miejskiego policji w Olsztynie. Niedawno został odwołany. Trafił do dyspozycji komendanta wojewódzkiego.

— Akurat on wydawał się najbardziej trzeźwy. Wyglądał na ogarniętego, po prostu próbował się wstawić za kolegą — relacjonuje nasza czytelniczka. Zastępca komendanta i jego podwładny ostatecznie nie polecieli razem z resztą swojej ekipy. Do Hiszpanii jednak dolecieli innym samolotem. Wzięli więc udział w rozgrywkach.

Jak mówi Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy olsztyńskiej KWP, były wiceszef KMP sam złożył raport do przełożonego o „pozostanie w jego dyspozycji”.

— Do czasu zakończenia postępowania wewnętrznego w tej sprawie, komendant wojewódzki policji w Olsztynie powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego policji w Olsztynie nadkomisarzowi Jarosławowi Witowiczowi, aby zapewnić nadzór oraz prawidłowe funkcjonowanie pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie — informuje Wasyńczuk. — Co do drugiego policjanta, to również wobec niego prowadzone jest postępowanie wewnętrzne.

Drugi funkcjonariusz pracuje w jednym z komisariatów.

Jarosław Witowicz ma 42 lata, policjantem jest od 2005 roku, od początku związany z komendą olsztyńską. Wcześniej był szefem wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą. W ubiegłym roku został uhonorowany Złotą Odznaką za zajęcie pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Policjanta Służby Kryminalnej.

MK

Komentarze (46) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sierżant z Uklu #2553776 | 195.136.*.* 11 sie 2018 11:48

  Jak ja się nawlyłem na służbie to od razu mnie wywalyly a tu takie ceregele

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. alo #2553509 | 176.221.*.* 10 sie 2018 21:45

  nie rozumiem coś - znaczy " najbardziej ogarniętego i trzeźwego" wycofali z lotu i to on został odwołany ze stołka , a pozostałych kilkunastu?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Kulson #2553186 | 81.15.*.* 10 sie 2018 14:52

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Co to za stwierdzenie : "Zachowywali się jakby byli na wieczorze kawalerskim, a nie w samolocie",? Na wieczorze kawalerskim zachowujemy się różnie... Kolejne stwierdzenie : "— Sama na trzeźwo nie latam. Boję się latania i jak już muszę wsiąść do samolotu, to drinka wypiję. Ale to, co wyprawiali ci panowie, woła o pomstę do nieba" sugerujecie, że byli nietrzeźwi? Rozumiem, że byli przebadani? Kolejne stwierdzenie czytelniczki " Akurat on wydawał się najbardziej trzeźwy. Wyglądał na ogarniętego, po prostu próbował się wstawić za kolegą — relacjonuje nasza czytelniczka" To był trzeźwy czy nie? " Ta wesoła gromadka to policjanci, wśród nich ci z Olsztyna" - co to za linie lotnicze w których nie można być wesołym? "Według świadków, z którymi rozmawialiśmy, policjanci w samolocie zachowywali się głośno, hałasowali, przeklinali" - czy to m. in. ten świadek co : " Sama na trzeźwo nie latam. Boję się latania i jak już muszę wsiąść do samolotu, to drinka wypiję. Ale to, co wyprawiali ci panowie, woła o pomstę do nieba. Chociaż nie znaliśmy ich i nie mieliśmy pojęcia kim są, wiedzieliśmy, że to Polacy. I było nam zwyczajnie za nich wstyd — mówi kobieta." Wstyd i wstyd za takiego świadka :) Myślę, że jest to bardzo nierzetelny artykuł. Kulson.

 4. miałem kiedyś wątpliwą przyjemność #2553061 | 188.146.*.* 10 sie 2018 11:59

  być na jednym weselu z policjantami i powiem bez złośliwości, że życiu większej patologii i prostactwa nie widziałem, jeden się obrzygał przy stole bo wódkę pił szklankami jakby nigdy nie widział, inny zasnął z osraną dupą na podłodze w łazience, a dwóch kolejnych dostało niezły wpier..ol, bo oczywiście nachlali się jak świnie i zaczęli fikać do wszystkich, ale to akurat był przyjemny widok :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Zyta #2553044 | 37.47.*.* 10 sie 2018 11:24

   Policjant tez człowiek i może mieć chwilę zapomnienia. :-) poczuli wakacyjny klimat.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (46)