Irena nie ma wakacji?

2018-08-06 16:00:00(ost. akt: 2018-08-01 11:33:33)
Irena Telesz

Irena Telesz

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Z Ireną Telesz, olsztyńską aktorką, zaczynamy rozmawiać o wspomnieniach z wakacji, a kończymy Unii Europejskiej.
— Właściwie to ja nie ma wspomnień z wakacji. Kiedy mieszkaliśmy w Tolkmicku, jeździłam z mamą i młodszym bratem na kolonie. Mama pracowała tam jako kierowniczka, a ja w sumie też pracowałam, bo musiałam pilnować młodszego o siedem lat brata. Przeszkadzało mi to w codziennych zajęciach aktywnej kolonistki, choć całe życie bardzo kochałam mego brata.

Z tamtych czasów najlepiej zapamiętałam kolonie w Złotoryi, gdzie zaprowadzono nas do huty szkła. Tam zobaczyłam, ja powstają fantastyczne, bajkowe kształty. W dzieciństwie nie podróżowałam za granicę. Pamiętam podróż z moimi dziećmi do Kijowa i Moskwy, gdzie odwiedziliśmy grób Jesienina. Z teatrem byliśmy w NRD i Czechach. Zupełnie inaczej podróżują moje wnuki, które były już w wielu europejskich krajach.

O tym, że w podróży przekracza się kolejne granice, informuje tylko telefon, a nie jak kiedyś budki, baraki, płoty zasieki, kontrola paszportów i bagażu. Znajomy z teatru wracał właśnie z dziewięcioletnim synem z Włoch. Byli tam już po raz drugi. I opowiadał mu o tym, jak podróżowało się kiedyś. Chłopiec nie mógł uwierzyć.

Z kolei u manikiurzystki słyszałam rozmowę dwóch klientek, które porównywały plaże na Dominikanie i w Chorwacji. Chwaliły też Tunezję. Kiedyś o takich podróżach mogli marzyć tylko nieliczni. Tymczasem my w Polsce jakbyśmy zapomnieli o tym, co było i nie doceniamy tego, co jest. Ilu mieszkańców naszego kraju mówi, że Polska jest w ruinie? Ile osób pluje na Unię Europejską? Nie mogę tego zrozumieć. 


notowała MZG

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Droga Pani Irenko kiedy znowu #2552942 | 109.241.*.* 10 sie 2018 08:28

    zobaczymy Pania na wystepach pod Staromiejską ???? Gazeto olsztynska nie usuwaj mojego wpisu - jesli jesteś olsztyńską ......

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2. Droga Pani Irenko kiedy znowu #2552811 | 109.241.*.* 9 sie 2018 22:50

    zobaczymy pani występy pod Staromiejską. Fanka

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz