Srebrne pokolenie porzuca telefony

2018-07-26 12:00:00(ost. akt: 2018-07-23 22:34:34)
Igor Hrywna

Olsztyn- Nz. Igor Hrywna, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej

Igor Hrywna Olsztyn- Nz. Igor Hrywna, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Telefon stacjonarny trzyma się jakoś dziwnie krzepko. Już dawno zapomnieliśmy o odtwarzaczu CD czy faksie, a zwykły telefon ciągle sobie jest. Przyczyn tego jest kilka. Powiadają, że jedną z nich jest to, że są do niego przywiązane urzędy i seniorzy,
To pierwsze jest prawdą, drugie już nie. Jak podaje Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej
w ciągu ostatnich 7 lat aż o 36,8% spadła liczba seniorów posiadających telefony stacjonarne. To prawie 3 mln osób. W tym samym okresie o 23,4% wzrosła liczba przedstawicieli srebrnego pokolenia posiadających telefony komórkowe. Teraz jest to już 82% ogółu polskich seniorów.

To kolejny przykład na to, jak zmienia się pokolenie +55. Współczesny senior jest bowiem coraz bardziej aktywny. A tym samy odważny. Nowe technologie nie budzą już u niego strachu, ale ciekawość. Widać to doskonale we wzroście tej grupy wiekowej w zakupach przez internet.

Wczorajszy senior siedział w domu, dzisiejszy podróżuje, chodzi do restauracji czy kawiarni. I co ważne rozwija swoje pasje i zainteresowania. Różni się od swojego poprzednika sprzed 10 lat także tym, że kupuje nie dlatego, że musi, ale dlatego, że sprawia mu to przyjemność. To dzięki srebrnemu pokoleniu telefon stacjonarny niedługo będzie dostępny już tylko w urzędach. Chyba że urzędnicy wezmą przykład z naszych seniorów.

Igor Hrywna
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grzegorz #2586747 | 212.7.*.* 23 wrz 2018 02:28

  Bzdurne stereotypy młodzi ludzie też mają w domach telefony stacjonarne. Co prawda operatorzy nie konkurują tak bardzo jak sieci komórkowe i ciężko znaleźć rankingi ofert stacjonarnych. Mam wspomnianą tu już Sferię - w tej chwili ma chyba najkorzystniejsze stawki.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kiki #2550233 | 78.11.*.* 6 sie 2018 11:11

   Nic podobnego. Ja właśnie założyłam w Sferii. Za 9 zł za miesiac. Taniocha.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)