XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych dla Niepodległej

2018-06-26 10:01:03 (ost. akt: 2018-06-26 10:04:08)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W poniedziałek 18 czerwca w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach odbył się XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół.

W turnieju walczyły drużyny :SP 1 w Olecku, SP 3 w Olecku, SP 4 w Olecku, SP w Babkach Oleckich i gospodarze ZSP w Wieliczkach. Każda drużyna składała się z 7 osób: uczniów z klas I-VI oraz wychowawcy świetlicy.

Uczniów oceniała komisja w składzie: Małgorzata Burba (przewodnicząca), Sylwia Balińska i Elżbieta Kasprzyk.

Turniej zorganizowany przez Marlenę Sienkiewicz i Martę Karniej rozpoczął się od konkurencji kolczasta sztafeta. W dalszej części zmagań uczestnicy musieli kolejno zapisywać po jednej literce, żeby utworzyć hasło. Zawodnicy musieli również uporać się z patriotyczną krzyżówką a także zaprojektować kotylion z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie rywalizowali także w wyścigu rydwanów, w biegu z piłeczką na talerzyku. Ostatnia konkurencja turnieju była zadaniem opiekunów,którzy musieli wykonać strzał do małej bramki tyłem.

Po zsumowaniu punktów okazało się, że na pierwszym miejscu uplasował się zespół z SP 4 w Olecku i to właśnie oni będą organizatorem turnieju za rok. Drugie miejsce zdobyła drużyna SP 1 w Olecku, a trzecie SP z Babek Oleckich.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki.

Po emocjach sportowych wszyscy uczestnicy udali się do stołówki szkolnej, gdzie czekał na nich obiad i zasłużone lody.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dziadek Eleonor #2526061 | 83.9.*.* 26 cze 2018 16:54

    W czym "Dla Niepodległej" ? Teraz wszystko w szkołach, nawet konkurs dmuchania na piszczałce musi być z użyciem tych słów? Jakos nie przypominam sobie, aby poprzednie 11 Turniejów było tak nazwanych. Że do niedawna wszystko w szkołach było "Europejskie", a teraz... Huśtawa w drugą stronę?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)