XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

2018-05-06 22:36:58 (ost. akt: 2018-05-06 22:43:03)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Wieliczkach już po raz 15. spotkali się mistrzowie ortografii z powiatu oleckiego. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Serdecznie zapraszamy na corridę... ortograficzną”
Celem konkursu jest popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, budzenie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcanie młodzieży do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu.

Uczniowie zmierzyli się z trudnym tekstem, ale poradzili sobie z nim bardzo dobrze.

Pierwsze miejsce zajęła Zofia Kozłowska ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach, drugie miejsce wywalczył Daniel Murawski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku, a trzecie miejsce ex aequo zajęły Julia Bednarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku i Martyna Gorlo ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach.

Wyróżnienie przyznano Jędrzejowi Żukowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku.

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. po p #2508634 | 83.28.*.* 27 maj 2018 08:29

    Dzień Matki , najważniejsze święto w roku , , a tu pustka ! ani G.O.K. ani zespół Wielczanie , ani Sołtys, ani wielce zasłużony ks Antoni . a szkoła ? . Oleckie Echo , tam są ludzie aktywni pomysłowi , oni o takim święcie nigdy nie zapominają . Bierz przykład z lepszego jeżeli nie masz pomysłu swego .... amen .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz