Ostatnia szansa, żeby oddać głos

2018-04-18 13:41:34(ost. akt: 2018-04-18 13:50:36)
Ochotnicy z OSP Trelkowo są zawsze gotowi do akcji

Ochotnicy z OSP Trelkowo są zawsze gotowi do akcji

Autor zdjęcia: Fot. źródło Facebook

Niespełna dwa tygodnie zostały do końca głosowania na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną w regionie. Kto wygra? Tego dowiemy się w maju. Na razie największą szansę na ten zaszczytny tytuł ma OSP Trelkowo. Jednostka od wielu tygodni wiedzie prym w rankingu regionalnym. Na drugim miejscu jest OSP Radomno, a na trzecim OSP Piasutno.
Jeśli chodzi o ochotników z Trelkowa, to słyną oni ze swojej zaradności i... wygranych. Rok temu w naszym konkursie też pokazali, na co ich stać. Wtedy zajęli pierwsze miejsce w powiecie szczycieńskim, a trzecie w województwie wśród jednostek OSP niewpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.
W tym roku zachęcają do głosowania w mediach społecznościowych i mówią z radością o byciu w czołówce rankingu.

Prezes jednostki Ryszard Mróz nie kryje, że utrzymywanie się w czołówce rankingu to powód do dumy. — Jest satysfakcja, że ludzie na nas głosują. Chcemy się pokazać, niech ludzie zobaczą, co robimy. Mamy chętnych do służby. Będzie nam miło, jeśli ktoś doceni nasze starania i wysiłek — mówi.

Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, których w tym systemie nie ma. Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizowali w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

AT