Wasi strażacy czekają na głosy

2018-04-03 17:00:00(ost. akt: 2018-04-16 10:56:44)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Nasza akcja\\\ W małych miejscowościach to największy społeczny kapitał. Strażacy ochotnicy to też lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. Konkurs na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa jeszcze tylko miesiąc!
Dobry druh to zaangażowany druh. A takich w swojej jednostce ma Andrzej Moszczyński, naczelnik OSP Szczepkowo-Borowe w powiecie nidzickim. — Mamy 18 ochotników. Ale ciągle dochodzą do nas nowi ludzie. Ja widzę, jak to się kwapią do pracy! Młodzi też chcą działać- mówi.

Sam wspomina swoje pierwsze kroki w jednostce, Miał wtedy zaledwie 16 lat. Nie było łatwo, bo... — najpierw końmi się jeździło do pożarów, a potem ciągnikiem — wspomina z rozrzewnieniem.

Teraz OSP Szczepkowo-Borowe ma się czym poszczycić. I remiza odpowiednia jest, i nowy samochód bojowy. — A w maju zostanie nam nadany sztandar — zdradza

W jakich sytuacjach można liczyć na ochotników? — Walczymy z podtopieniami, wypompowujemy wodę, jeździmy do wypadków i pożarów — wymienia Andrzej Moszczyński. I dodaje, że ludzie bardzo lubią patrzeć na pracę strażaków. Jak to?

— Organizujemy różne pokazy, chodzimy do szkół, żeby uczniowie mogli wysłuchać pogadanek — opowiada.

Druhom niestraszne też są spotkania z... szerszeniami. O wszystkich swoich inicjatywach i akcjach ochotnicy informują na Facebooku. Dbają też o to, żeby mieszkańcy na nich głosowali. Zachęcają do tego właśnie na portalu społecznościowym.

A mieszkańcy? Cenią sobie to, że dzięki jednostce mogą czuć się bezpiecznie. Nic dziwnego, że rok temu właśnie ta jednostka zwyciężyła w swoim powiecie w naszym konkursie! - Chcielibyśmy powtórzyć na sukces!- nie kryje naczelnik. - Będziemy się starać znów zwyciężyć!

Warto docenić ochotników! Nie tylko czuwają w dzień i w nocy, pędzą do pożarów i wypadków, ale też na co dzień angażują się w życie lokalnej społeczności.
A jak prezentuje się regionalny ranking? Według danych z wczoraj wciąż na prowadzeniu jest OSP Trelkowo. Na drugim miejscu znajduje się OSP Radomno, a na trzecim OSP Łąkorz.

Ochotnicy z Trelkowa słyną ze swojej zaradności. Własnymi rękami remizę wyremontują, pieniądze wywalczą czy zorganizują imprezę dla lokalnej społeczności.

Rok temu w naszym konkursie też pokazali, na co ich stać. Wtedy zajęli I miejsce w w powiecie szczycieńskim, a III w województwie wśród jednostek OSP niewpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Czy teraz pójdą o krok dalej i będą pierwsi w regionie? To zależy od naszych czytelników.
A my przypominamy raz jeszcze, że do końca konkursu został zaledwie miesiąc! Dlaczego warto wziąć udział w zabawie? Bo to właśnie dzięki ochotnikom możemy czuć się bezpiecznie. To oni najczęściej są pierwsi na miejscu zdarzenia. To im zawdzięczamy często swoje zdrowie i życie.

Głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek, znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w tym systemie.
Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł brutto.

at

. Głosowanie potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w systemie. Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS- wynosi 1,23 zł brutto.

Wybieramy Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną:


RANKING REGIONALNY: KLIKNIJ tutaj


RANKING: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze


RANKING: Kobiece Drużyny Pożarnicze


RANKINGI POWIATOWE

Powiat braniewski


Powiat działdowski


Powiat elbląski


Powiat ełcki


Powiat giżycki


Powiat gołdapski


Powiat iławski


Powiat kętrzyński


Powiat lidzbarski


Powiat mrągowski

Powiat nidzicki


Powiat nowomiejski


Powiat olecki


Powiat olsztyński


Powiat ostródzki


Powiat piski


Powiat szczycieński


Powiat węgorzewski


Regulamin: kliknij tutaj