Kolejny młody wilk wpadł w stalowe linki. Walkę o wolność toczył przez kilka godzin [ZDJĘCIA, FILM]

2018-03-13 10:01:19(ost. akt: 2018-03-13 09:25:58)

Autor zdjęcia: RDLP w Olsztynie

W sobotę (10. 03) leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły otrzymali informację, że na terenie leśnictwa Bieżany znajduje się zwierzę uwięzione we wnyku. Leśniczy stwierdził, że jest to wilk.


Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy służby leśnej oraz straży leśnej powiadomili powiatowego lekarza weterynarii, policję oraz straż miejską. Dzięki wspólnej akcji zwierzę zostało uwolnione, jednak koniecznym stało się podanie środka usypiającego. Lekarz weterynarii po zbadaniu zwierzęcia orzekł, że obrażenia, których doznała wadera nie są na tyle groźne, by uniemożliwiały przywrócenie zwierzęcia naturze.

Wilk jest w Polsce zwierzęciem podlegającym ścisłej ochronie i pełni bardzo ważną rolę w środowisku przyrodniczym wpływając na stan populacji innych zwierząt.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie w współpracy ze Strażą Leśną próbują ustalić sprawcę zakładania stalowych linek. Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie pozyskiwanie zwierzyny za pomocą narzędzi kłusowniczych i innych niedozwolonych środków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Nadleśnictwo Dwukoły składa podziękowanie wszystkim służbom zaangażowanym w akcję uwolnienia samicy wilka, w szczególności powiatowemu lekarzowi weterynarii, Komendzie Policji w Mławie oraz Straży Miejskiej w Mławie.
Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Marty #2462149 | 185.170.*.* 14 mar 2018 09:37

  Puknij się w głowę Marto. wnyki zastawiają kłusownicy a zarówno myśliwy i leśnicy z tym procederem walczą. Aczkolwiek w każdym środowisku zawsze znajda się czarne owce. Wśród księzy pedofile, lekarzy łapownicy albo konowały, policjantów, prawników itp itd. Takie generalizowanie świadczy o braku znajomości tematu. A tak swoją drogą to przy inwazyjnej i niekontrolowanemu przyrostowi populacji wilków i ich żądzy dominacji wkrótce na grzybki do lasu z dziećmi wycieczki będzie czas zakończyć, a samotne spacery po lesie przejdą do przeszłości. Zniknie drobna zwierzyna a w zagrodach będą padać młode. Wilki to nie są potulne i przyjazne zwierzątka no chyba że się o nich wspomina w telewizji śniadaniowej przy kawce o sztucznym uśmiechu warszawianki dziennikarki przejętej od sasa do lasa w zależności od łatania dziury w ramówce, a sama przed komarami ucieka na drzewo. Bajki o czerwonym Kapturku też miały swój uzasadniony przekaz. Potulne i kochane misie i król lew są tylko na ekranie dla dzieci . Śmieszni ludzie zabierają głos w sprawach o których nie mają bladego pojęcia. Kto z was kiedykolwiek dokarmiał leśną zwierzynę? O zwierzęta trzeba dbać, kochać i szanować ale nie wolno popadać w głupotę. Warto się douczyć a kłusowników bezwzględnie ścigać.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Z gminy #2461790 | 37.47.*.* 13 mar 2018 19:28

  Wiecej monitoringu, kamer, a klusownicy beda sie bac, dziady jedne! Wysoka kara, najlepiej więzienie bez zawiasów!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Marta #2461700 | 88.156.*.* 13 mar 2018 17:29

  Szkoda wilka, a takiego s*urwysyna kłusownika albo pijanego myśliwego (typowy obrazek u mnie na wsi, bo u mnie myśliwy to albo były milicjant, ksiądz, ewentualnie jakiś sędzia) to bym za jajca i do tej linki przywiazala.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. tryzuby #2461604 | 89.228.*.* 13 mar 2018 15:39

  stawiaja wnyki wszedzie nawet Tv mowili - Wroclaw

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. zenek #2461592 | 94.254.*.* 13 mar 2018 15:28

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. wpuście do lasu jeszcze tygrysy i inne niebezpieczne zwierzęta bo rysie już są, a wtedy będzie bezpiecznie szczególnie dla ludzi mieszkających na wsi, którzy już maja kłopoty z wilkami przez pseudoekologów z miasta nie mającymi na co dzień do czynienia z tego typu zwierzętami

  Pokaż wszystkie komentarze (20)