Lotnisko w Szymanach. Wojskowe maszyny tu wylądują, a Rosjanie stąd odlecą

2018-02-19 07:01:00(ost. akt: 2018-02-19 10:11:37)
Zdjęcie jest ilustracją treści

Zdjęcie jest ilustracją treści

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Już niedługo na lotnisku w Szymanach zrobi się spory ruch. Lotniskiem coraz bardziej interesują się wojskowi i... Rosjanie, którzy chcą stąd latać na wakacje.
Coraz większy ruch robi się na mazurskim lotnisku w Szymanach koło Szczytna. Nie tylko za sprawą nowego połączenia do niemieckiego Dortmundu, które ma ruszyć 14 maja, ale też coraz większego zainteresowania lotniskiem ze strony wojska i Rosjan.
Niedawna decyzja Wizz Air o uruchomieniue lotów do Dortmundu była sporą niespodzianką. Wprawdzie od kilku miesięcy trwały rozmowy na temat takiego połączenia z jednym z miast w Niemczech, to jednak spółka zarządzająca portem dowiedziała się o tym trzy dni przed oficjalnym ogłoszeniem nowego połączenia.

To nie była pierwsza niespodzianka ze strony węgierskiego przewoźnika. Pod koniec ubiegłego roku Wizz Air wycofał się z lotów z Szyman do Oslo, zaskakując tą decyzją zarówno spółkę lotniczą, jak też władze regionu. Połączenie to bowiem cieszyło się coraz większą popularnością na Warmii i Mazurach. Czy jest szansa na przywrócenie lotów do Oslo?


Jednak portem lotniczym Olsztyn-Mazury coraz bardziej interesują się... wojskowi. Na początku czerwcu pojawią się tu amerykańskie śmigłowce i duże samoloty transportowe.


Przypomnijmy, że obecnie z mazurskiego portu można polecieć do Londynu Luton (Wizz Air) i Londynu Stanted (Raynair). Od czerwca będzie można latać do Burgas i Kolonii liniami Small Planet. Od marca natomiast zostaną uruchomione połączenia do Lwowa. Będzie je obsługiwał polski przewoźnik PLL LOT.
W tym roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach obsłużył już prawie 10 tysięcy pasażerów.
am

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. trol warmiński #2444652 | 83.9.*.* 20 lut 2018 13:57

  I znowu talibowie do Kiejkutów ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Szynobus z lotniska i do lotniska #2444341 | 83.6.*.* 19 lut 2018 20:20

  powinien częściej kursować do i z Olsztyna. Jeżeli uruchamiacie nowe połączenia, dostosujcie również rozkład jazdy szynobusu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mazur #2444063 | 176.221.*.* 19 lut 2018 13:12

   Tak to oczywiste że lotnisko w Szymanach to tylko i wyłącznie obiekt militarny. Bo gdyby to było lotnisko cywilne, to władze regionu zbudowały by dobre, szybkie drogi dojazdowe do lotniska i drogę obwodnicę Szczytna bez konieczności jazdy przez wąskie i zakorkowane uliczki i przejazd kolejowy w Szczytnie. Tak jest w przypadku wszystkich innych lotnisk w Polsce. A tu zbudowano kolejkę-szynobus do Olsztyna z którego mało kto korzysta. Wszyscy jeżdżą samochodami bo jak inaczej dojechać do Szczytna z Wielkich Jezior czy Nidzicy. Mieszkańcom Szczytna w ten sposób zgotowano piekło, bo to co się dzieje na drogach w tym niewielkim miasteczku trudno opisać. Co ciekawe nikt nie ma pomysłu na poprawę tej sytuacji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2. LOTNISKO #2444049 | 37.47.*.* 19 lut 2018 12:44

   ----KRZAKI MAZURY ---

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  3. marko #2444045 | 95.160.*.* 19 lut 2018 12:40

   Od początku było jasne, że lokalizacja lotniska w Szymanach ma tylko w i wyłącznie przesłanie wojskowe ( agencja Kiejkuty ), bo jak inaczej wytłumaczyć tak nonsensowne jego położenie ? Unia Europejska powinna żądać od Polski zwrotu dofinansowania na te lotnisko, bo tak naprawdę nic z niego nie lata a służy tylko i wyłącznie dla służb i wojska.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (21)