Możemy docenić naszych sołtysów

2018-02-08 12:18:02 (ost. akt: 2018-03-09 23:01:11)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Bycie sołtysem, jeśli ma się wsparcie ludzi, to czysta przyjemność. Tak uważa Zbigniew Filipczyk, lider wsi Sątopy-Samulewo w gm. Bisztynek i kandydat do tytułu SuperSołtys 2018. Czekamy na państwa głosy!
Sątopy-Samulewo, to osada z historią i tradycją. To tu urzędowali biskupi i burgrabowie. Do tego miejsca chce się wracać.

— Rodzi się coraz więcej dzieci, młodzi, którzy wyjechali za chlebem do Anglii czy na Cypr, wracają — opowiada Zbigniew Filipczyk, lider wsi Sątopy - Samulewo w gm. Bisztynek. — To właściwie takie małe miasteczko. Mamy dworzec kolejowy, dobre połączenia do miast.

Sołtysowi marzy się teraz bezpieczny plac zabaw. — Chcemy poprawić ogrodzenie, uzupełnić plac zabaw i uatrakcyjnić. To ma być centralny punkt spotkań — zdradza sołtys.

Cieszy się, że mieszkańcy angażują się w sprawy miejscowości. — W Sątopach-Samulewie jest sporo ludzi zaangażowanych. Więc bycie tu sołtysem to sama przyjemność! — zapewnia.

Zbigniew Filipczyk w naszym rankingu regionalnym Supersołtys 2018 znajduje się na 11 miejscu. Sołtysem jest od 2 lat.

Jeśli chodzi o pierwszą trójkę rankingu — bez zmian. Według danych z wczoraj (godz. 12), liderem rankingu regionalnego jest Bogusław Łatanyszyn, sołtys Minty w gminie Bartoszyce. Na drugim miejscu jest Lech Hermanowicz, sołtys Stegi Małej w gminie Górowo Iławeckie. Pierwszą trójkę zamyka Emil Rońda, sołtys Henrykowa w gminie Orneta.

Czekamy na kolejne kandydatury. Nazwiska sołtysów należy przysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Kandydatów można zgłaszać do 5 marca do godz. 15. Głosowanie potrwa do 9 marca. 
Nazwiska kandydatów i zasady głosowania są na stronie: www.gazetaolsztynska.pl. Koszt sms-a — 1,23 zł z VAT.

Zapraszamy do zabawy. To okazja, żeby docenić lidera swojej wsi!
at


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Do Ania Czeryba #2456528 | 83.6.*.* 8 mar 2018 10:01

    Nie szkoda ci kasy. Zrób coś dla Babiaka. W dwa dni z ogona na czoło listy - śmiech na sali i to z jednego nr telefonu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD