Ludzie widzą ich pracę - przedstawiamy kandydatów do tytułu SuperSołtysa

2018-02-01 17:26:03(ost. akt: 2018-03-09 22:30:36)
Nasi kandydaci do tytułu SuperSołtysa 2018 uważają, że ich rola nie jest nadzwyczajna. Mieszkańcy chyba sądzą inaczej, bo starają się sołtysów swoich wsi docenić. Zapraszamy do zabawy i do głosowania na liderów swoich miejscowości.
Jacek Świniarski ma 37 lat, żonę i dwójkę dzieci. W maleńkiej wsi Kumajny (gm. Orneta) prowadzi też gospodarstwo rolne. To właśnie ludzie jemu zaufali i wybrali sołtysem. Twierdzi, że społecznikiem był od zawsze. I zawsze można było na niego liczyć.

W Kumajnach jest zaledwie 20 domów, ale nikt się nie nudzi. — Mamy i plac zabaw, i siłownię na świeżym powietrzu — mówi z dumą. — Jest gdzie się spotkać. Przed nami jeszcze masa innych inwestycji. Najważniejszą z nich jest remont dróg.

Pan Jacek ma to szczęście, że może polegać na swoich mieszkańcach. — Są chętni do pomocy. Chcemy razem upiększać wieś — zdradza.

Przepis na Supersołtysa 2018 ma prosty. — Trzeba być życzliwym i zawsze otwartym do ludzi. Bo oni przychodzą z różnymi problemami. Chcą nowych dróg, ale chcą także porozmawiać o życiu. Trzeba znaleźć dla nich czas.

Jacek Świniarski znajduje się na drugim miejscu rankingu regionalnego w plebiscycie SuperSołtys 2018 (według danych z wczoraj, z godz. 12.) Liderem rankingu jak na razie zostaje Bogusław Łatanyszyn, sołtys wsi Minty (gm. Bartoszyce).

W pierwszej dziesiątce znajduje się Sebastian Maciejewski, sołtys Bieniewa ( gm. Lubomino). — Udział w tym konkursie to dla mnie zaszczyt — mówi zdziwiony. — Nawet nie wiedziałem, że biorę w nim udział.

Nic dziwnego, pan Sebastian sołtysem jest dopiero pierwszą kadencję, a już mieszkańcy wsi potrafili docenić jego rolę. — Cieszę się, że widzą moją pracę i wkład w rozwój wsi — mówi z dumą.

A powodów do radości ma jeszcze więcej. W ubiegłym roku Bieniewo zajęło II miejsce w konkursie „Czysta i piękna zagroda.” — Ludzie potrafią się zmobilizować — uważa pan Sebastian. — Najbardziej młodzi się garną do roboty.
W konkursie na Supersołtysa 2018 bierze udział też Romuald Pawlak, sołtys wsi Tatary (gm. Nidzica). Do pełnienia tej funkcji powrócił po dwudziestu latach, bo sołtysem był już w latach 80-tych. Jego zdaniem, bycie liderem wsi nie jest wcale czymś nadzwyczajnym. — Trzeba być takim człowiekiem, który odpowiada za swoje słowa — twierdzi.

I dodaje, że sołtys nie może nikogo dyskryminować.
Pan Romuald uważa, że pieniądze, które wieś dostaje od gminy, trzeba wydawać ostrożnie i logicznie. Dlatego w Tatarach zbytków nie ma, tylko to, co jest naprawdę potrzebne.

A my czekamy na kolejne kandydatury. Nazwiska sołtysów należy przysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Można je zgłaszać do 5 marca 2018 roku do godziny 15.

Głosowanie w plebiscycie potrwa do 9 marca. 
Nazwiska kandydatów i zasady głosowania są na stronie: gazetaolsztynska.pl. Koszt sms: 1.23 zł z VAT.
Tytuł „SuperSołtysa 2018” danego powiatu otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą SMS-ów. Kolejnym dwóm kandydatom, którzy otrzymają największą liczbę liczbę głosów, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Konkursy na SuperSołtysa 2018 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą SMS-ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2018 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Ogłoszenie wyników regionalnych nastąpi na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” oraz na stronie gazetaolsztynska.pl.

at

Regulamin: Kliknij tutaj