Oddali nam niedzielę

2018-01-31 10:20:00 (ost. akt: 2018-02-01 10:23:08)
Jeżeli w najbliższym czasie w Polsce nastąpi gigantyczny rozwój e-handlu, to będzie to niewątpliwa zasługa Solidarności, PiS i Prezydenta RP. Chodzi oczywiście o zakaz handlu w niedzielę, który wczoraj podpisał PAD (na początek wolne od handlu są dwie niedziele w misiącu). Wielkie sklepy już od dłuższego czasu kombinują, jak ten zakaz obejść.
I znalazły na to dość prosty sposób. W niedzielę markety przeistoczą się w tzw. „show roomy”. Czyli będzie w nich można obejrzeć, czy przymierzyć produkty, ale zamówić i kupić już tylko przez internet. To na zachodzie ledwo co raczkujący trend w handlu, który u nas może stać się technologicznym hitem. Do rozwiązania pozostaje tylko problem, czy zakupy będzie można odebrać od razu, czy trzeba będzie jednak poczekać do poniedziałku.
Zresztą hipermarkety kombinują też i na inne sposoby.

A mówiąc bardziej poważnie, dla mnie zakaz handlu w niedziele, to bardzo dobry pomysł. Bo przywróci choć trochę, zatracony sens niedzieli jako rodzinnego, czy towarzyskiego dnia.

Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2430352 | 83.6.*.* 31 sty 2018 13:45

    "Oddali nam niedziele"? Nam tzn. komu? Czy Ci, którzy pracują w handlu to my wszyscy? A co z pozostałymi osobami, które - żebyśmy my mogli świętować - muszą pracować ( np. służba zdrowia, kultura, gastronomia, komunikacja itd.itd)? Czy jest możliwe, aby niedziela była dla wszystkich wolna? Raczej to niemożliwe. I zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak uwzięto się na handel, a nikt się nawet nie zająknie o powyższych grupach zawodowych, które pracują nie tylko w niedziele, ale też i w święta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)