Człowiek będzie następny po małpie

2018-01-26 10:04:31(ost. akt: 2018-01-26 10:08:46)

Autor zdjęcia: Pixabay

Klika dni temu oglądałem film, w którym o panowanie nad ziemią walczyły klony z androidami. Jedne i drugie stworzyli ludzie, którzy w tym czasie byli już ich niewolnikami. Jednym słowem taki tam sobie filmik, który obejrzałem jednym okiem. Chociaż takich filmów nie powinniśmy już chyba traktować jak bajek. Bo rzeczywistość dogania już to, co całkiem niedawno można było zobaczyć tylko w kinie.

Parę dni temu Chińczycy pochwalili się, że sklonowali małpę i stworzyli dwa genetycznie identyczne makaki. Zastosowali identyczną metodę jak w sławnym przypadku owcy Dolly z 1996 roku. Tym razem jednak sklonowano po raz pierwszy zwierzęta z rzędu naczelnych. To oczywiście rodzi dość oczywiste pytanie: kiedy przyjdzie czas na człowieka. Na razie zabraniają tego światowe przepisy, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że naukowcy, chińscy czy amerykańscy, będą się nimi przejmować.

Z drugiej strony, jesteśmy coraz bliżej stworzenia sztucznej inteligencji. Tutaj też sporo do powiedzenia mają Chińczycy. Niedawno stworzyli robota, któremu dodano tyle inteligencji, że zdał egzamin lekarski. Na razie nie będzie sam leczył ludzi, tylko wspomagał lekarzy. To jednak tylko kwestia czasu, kiedy jego następcy pokonają ludzkich lekarzy. Tak się stanie w wielu zawodach, w bardzo wielu.

Czy zatem przyszłość będzie należała do inteligentnych i samouczących się maszyn. A może już niedługo będą pracować za nas klony? Czy może się spełnić apokalipsa z filmu, o którym wspomniałem? Pewnie może. Tak czy inaczej wygląda na to, że bez względu na to czy ziemią będą rządzić ludzie, androidy czy klony, to ich znakiem rozpoznawczym będą skośne oczy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sowiecki gazownik #2426438 | 188.146.*.* 26 sty 2018 10:18

    proszę, zajmijcie się tym czym ujęcie najlepiej czyli szukaniem taniej sensacji i podburzaniem ludzi przeciwko wszystkiemu a nie takimi pseudonaukowymi wywodami, bo to jeszcze gorzej wam wychodzi niż pisanie artykułów ;/

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz