Obywatele Mali, Egiptu i Chin nielegalnie przebywali w Polsce. Wpadli podczas kontroli Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG

2018-01-09 15:25:26 (ost. akt: 2018-01-09 16:09:53)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział SG

Obywatel Mali, Egiptu i Chin wrócą do krajów pochodzenia. Kontrola legalności pobytu przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wykazała, że cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie.
5 stycznia obywatelka Chin przyjechała do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, żeby złożyć wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. W trakcie kontroli dokumentów 39-latki funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Olsztynie ustalili, że cudzoziemka posiada włoską wizę turystyczną, a deklarowanym miejscem jej pobytu były Włochy. Kobieta faktycznie spędziła w tym kraju kilka dni, jednak prawdziwym celem jej podróży była praca w Polsce.

Podobne plany miał obywatel Mali, który wczoraj również stawił się w urzędzie. Funkcjonariusze z Wydziału ds. Cudzoziemców W-MOSG ustalili, że 34-latek nie posiadał ważnej wizy ani żadnego innego dokumentu uprawniającego go do pobytu na terytorium RP. Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi wylegitymowali obywatela Egiptu, który również przebywał w Polsce nielegalnie.

23-latek pracował w jednej z restauracji w powiecie oleckim. Ponadto w trakcie kontroli ustalono, że mężczyzna posiadał łotewskie zezwolenie na pobyt czasowy, które otrzymał jako uczący się tam student. Jednak zostało ono unieważnione, bo obcokrajowiec porzuciła studia.

Wobec cudzoziemców, którzy przebywali nielegalnie na terytorium RP wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu do kraju pochodzenia.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wolf #2414098 | 185.138.*.* 9 sty 2018 21:39

  Idziesz do takiej restauracji i nie wiesz kto cię obsługuje,kto ci posiłek przygotowuje.Bez badań sanepidu itd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Beciaz #2413906 | 94.254.*.* 9 sty 2018 17:33

  Zapraszamy odpowiednie służby do Ostródy.W sklepach chińskich jednocześnie hotele sobie porobili i śpią na zapleczu sklepów po pracy!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. stara baba #2413854 | 88.156.*.* 9 sty 2018 16:24

   "...jako uczący się tam student. Jednak zostało ono unieważnione, bo obcokrajowiec porzuciła studia." No pięknie,pisarze, "obcokrajowiec porzuciła", a może ta obcokrajowiec pracowała tutaj w internetowej GO? Kali mówić czy Kali pisać?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)