Zwiększyła się flota pojazdów mrągowskiej policji

2018-01-05 12:07:35(ost. akt: 2018-01-05 12:18:47)
Flota pojazdów mrągowskiej policji zwiększyła się o trzy samochody służbowe

Flota pojazdów mrągowskiej policji zwiększyła się o trzy samochody służbowe

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

W piątek 5 stycznia odbyło się przekazanie do służby nowych radiowozów, które zasiliły flotę Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Uroczystość odbyła się z udziałem mundurowych z mrągowskiej jednostki oraz zaproszonych gości.
W uroczystości uczestniczył komendant wojewódzki policji insp. Tomasz Klimek. Obecna była też burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie Jarosław Babalski, przedstawiciel duchowieństwa oraz lokalne media.

Zastępca komendanta powiatowego mł. insp. Robert Wierciszewski przywitał wszystkich zebranych i podziękował za wsparcie finansowe w zakupie radiowozów dla KPP w Mrągowie. — Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu.

Po przemówieniu obecny na uroczystości ks. Wiesław Świdziński poświecił nowe radiowozy. Kluczyki do Opla Mokki wręczyła funkcjonariuszom burmistrz Siemieniec, która wsparła finansowo jego zakup. Kolejne kluczyki miejscowym funkcjonariuszom wręczył komendant wojewódzki razem z pełnomocnikiem wojewody.

Do Mrągowa trafiły trzy oznakowane pojazdy. Nowy radiowóz marki Opel Mokka X został wyprodukowany w 2017 roku. Pojazd napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra i mocy 103 kW. Jest to auto specjalnie przygotowane na potrzeby policji. Radiowóz kosztował ponad 80 tysięcy złotych, a środki na jego zakup zostały przekazane w części przez Urząd Miejski w Mrągowie oraz przez Komendę Główną Policji. Radiowóz użytkowany będzie przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego.

Drugi pojazd, który trafi również do tego samego referatu, to Volkswagen Transporter 6 o wartości bliskiej 170 tysięcy złotych z silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocy 110 kW. Natomiast do Ogniwa Ruchu Drogowego trafi Kia Ceed warta blisko 60 tysięcy zł, wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1591 cm3 i mocy 99 kW.

— Wszystkie auta zostały wcześniej przystosowane do służby w policji, zgodnie z przygotowaną specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania — informuje mł. asp. Dorota Kulig. Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mrągowskiego.

źródło: KPP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.