Psychiczne gry

2018-01-02 21:03:59(ost. akt: 2018-01-06 14:46:12)
A to się porobiło. Niedługo w Polsce może przybyć z milion psychicznych. Przyczynić się do tego może Światowa Organizacja Zdrowia, która chce wpisać uzależnienie od gier komputerowych na listę chorób psychicznych.
Czy tak się stanie, przekonamy się już niedługo. Szacuje się, że w Polsce jest około 16 milionów graczy, z czego 15% to osoby uzależnione. To ludzie, którzy nie potrafią już kontrolować czasu spędzanego przy grze, która stała się dla nich najważniejszą rzeczą w życiu.

To jest jednak tylko jedna strona medalu, bo nasz dzisiejszy świat cierpi na cywilizacyjną schizofrenię. Tą drugą w tym konkretnym przypadku tworzy Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który rozważa wprowadzenie e-sportu na igrzyska olimpijskie. Na pewno nie dojdzie do tego na najbliższych w Tokio w 2020 roku, ale później pewnie tak się stanie, bo e-sportem zajmuje się chyba już więcej e-sportowców niż sportem sportowców.

Więc jeżeli e-sport trafi w końcu na olimpiadę, to każdy mniej lub bardziej uzależniony gracz będzie miał już dla siebie wytłumaczenie. Takie, że się nie uzależnia, tylko trenuje.

Igor HrywnaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nałogowy_olsztynianin_abstynent #2412690 | 89.228.*.* 8 sty 2018 13:19

    To prawda, takie coś istnieje. Zaniedbywanie rodziny, ciągłe zmęczenie, zarywanie nocek, osłabienie umiejętności społecznych, bóle kręgosłupa, depresja, przymus gry, rozdrażnienie, brak motywacji do czegokolwiek, brak kontoroli zachowania i i czasu spędzonego przed komputerem. Bezsilność, nieświadomość, negowanie problemu. Wszystkich graczy namawiam do zmiany trybu życia i wejście na dobre tory!

    odpowiedz na ten komentarz