Podzielmy się opłatkiem na znak pojednania

2017-12-22 13:00:59(ost. akt: 2017-12-22 13:02:35)

Autor zdjęcia: BT

Piątek 22 grudnia to ostatni dzień zajęć w szkołach przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami i wychowawcami z reguły ten dzień przeznaczają na spotkania przedświąteczne i organizują spektakle jasełkowe. Tak też było w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim.
Widowisko corocznie powtarza i przypomina sceny z przyjścia na świat Zbawiciela. Pośrodku stoi szopka betlejemska. Przed nią siedzi Maria i św. Józef, po jednej stronie stajenki stoją aniołowie, po drugiej dzieci.

Z lewej strony sceny ustawione ognisko, wokół którego skupili się pasterze. Z prawej strony sceny, w głębi, stoi choinka, przy której siedzą dzieci, goście, chórek szkolny. Z przodu przed wszystkimi, ale nieco z tyłu, siedzą uczniowie i ich rodzice. Za chwilę rozpocznie się widowisko, zabrzmią kolędy.

Zanim jednak dzieci odegrały przedstawienie jasełkowe, przybyłych do odświętnie udekorowanej sali sportowej przywitał dyrektor Dariusz Hawrylec. Składając dzieciom ich rodzicom oraz przybyłym gościom życzenia podzielił się opłatkiem na znak pojednania i przebaczenia, na znak przyjaźni i miłości.

W tym uroczystym dniu dyrektor wręczył także dyplomy i nagrody za wykonane wcześniej szopki bożonarodzeniowe, pogratulował uczniom za dotychczasowe osiągnięcia w nauce i sporcie.

Przedstawienie jasełkowe zakończyło wspólne śpiewnie kolęd, gdzie nie zabrakło także tych, wykonanych przez uczniów w języku ukraińskim. Po zakończeniu spektaklu uczniowie z wychowawcami udali się jeszcze na spotkania klasowe.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. beba #2403162 | 84.129.*.* 22 gru 2017 17:15

    Przed pojednaniem musi byc naprawa krzywd

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz