Andrzejki na wesoło w SP Stożne

2017-11-23 22:14:03(ost. akt: 2017-11-23 22:29:28)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Stożnem

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Stożnem zorganizował andrzejki. Dziewczęta z klasy siódmej zadbały o wyjątkowy nastrój. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

W związku z trwającym aktualnie tygodniem edukacji globalnej, uczniom, na tej szkolnej imprezie, zostały przybliżone nowe sposoby na spędzenie wolnego czasu oraz różne zabawy dzieci z krajów Globalnego Południa.

Najbardziej spodobała się wietnamska zabawa Bit Mat Bat De, czyli łapanie gęsi z zawiązanymi oczami oraz zabawy ruchowe takie jak: nepalska „Ryba i żaba” oraz indonezyjska „Słoń, człowiek i mrówka”.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały.

Warto pokazywać, jak bawią się dzieci w różnych częściach świata, że ich rówieśnicy mieszkający na innych kontynentach nie różnią się od nich bardziej, niż koleżanka z ławki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mama ucznia #2391160 | 176.109.*.* 5 gru 2017 16:03

    Szkoła powinna być już dawno zlikwidowana, wszystko powinno być przeniesione do Kowal

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)