Ksiądz Łukasz Grzechca, nominowany w plebiscycie Proboszcz i Parafia Roku 2017: Trzeba być po prostu dla ludzi

2017-11-21 18:55:42 (ost. akt: 2017-11-22 11:55:09)
ks. Łukasz Grzechca

ks. Łukasz Grzechca

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Powinien być pobożny, uczynny i mówić dobre kazania. Ks. Łukasz Grzechca z Ełku zalet ma znacznie więcej. Jego parafianie mówią zgodnie, że jest nie tylko świetnym proboszczem, ale też organistą. Szukamy Proboszcza i Parafii Roku 2017!
„Człowiek wielki duchem, bardzo wiele osób wyprowadził z najciemniejszych życiowych doświadczeń. Swoją wiarą, głoszonym słowem, dobrocią i dobrym przykładem pomaga najciężej doświadczonym. A przy tym to po prostu dobry, serdeczny człowiek, z ogromnym poczuciem humoru i wielką wrażliwością. Uwrażliwia nas na piękno śpiewu i oprawę muzyczną liturgii, ponieważ jest też świetnym organistą. Jego zaangażowanie w działalność i prowadzenie grup parafialnych zjednuje mu ogromną życzliwość i sympatię parafian. Dbałość o naszą świątynię, nieustanne remonty i udoskonalenia też powodują że zyskuje ogromny szacunek parafian. Ksiądz Łukasz to superproboszcz” — tak o księdzu Łukaszu Grzechcy CRL z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku mówią jego parafianie.

A co on na to? — Trzeba być po prostu dla ludzi — mówi skromnie. — Nie siedzieć w papierkach, ale wychodzić do każdego.

Nasz kandydat mówi, że sutannę chciał przyodziać od zawsze. Ma 35 lat i jest jednym z najmłodszych proboszczów w archidiecezji warmińsko-mazurskiej.
Kiedy akurat nie głosi słowa Bożego... trenuje na siłowni. — Ćwiczę pięć razy w tygodniu. To taki mój sposób na odreagowanie — śmieje się.

O nominacji do naszej akcji mówi krótko: — To wielkie wyróżnienie.

A jak prezentuje się aktualny ranking regionalny? Niezmiennie na prowadzeniu jest ks. Sławomir Skorupski, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Henrykowie i św. Wawrzyńca w Mingajnach (stan na poniedziałek, godz. 13).
Na drugim miejscu plasuje się ks. Artur Miziej z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zagajach. Na trzecie miejsce wskoczył ks. Piotr Nowak z parafii św Marcina Biskupa w Boleszynie. Wyprzedził tym samym ks. kan. dr Artur Oględzkiego z parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach, który spadł na czwarte miejsce.

at

Nasza akcja „Proboszcz i Parafia Roku 2017” potrwa do 18 grudnia. Wtedy też mija termin zgłaszania kandydatur (o godz. 8). Zgłaszani mogą być wyłącznie proboszczowie i parafie z województwa warmińsko-mazurskiego.

Przez parafię rozumiemy każdą chrześcijańską wspólnotę religijną funkcjonującą w naszym województwie. Przez proboszcza rozumiemy nie tylko księży rzymskokatolickich, ale również innych duchownych chrześcijańskich.
Zgłoszenia można przesyłać na: redakcja@gazetaolsztynska.pl. Uzasadnienia zgłoszonych kandydatur mile widziane.

Tytuł „Proboszcz i Parafia Roku 2017” otrzymają proboszcz i parafia, którzy uzyskają największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów nadesłanych w głosowaniu. W powiatach, gdzie będzie zgłoszonych siedmiu i więcej proboszczów/parafii, organizator może wyłonić laureatów powiatowych.
Koszt wysłania jednego SMS 1,23 zł z VAT.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD