Wydarzenie roku! I Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości za nami

2017-11-16 09:11:26 (ost. akt: 2017-11-17 17:04:24)
W Olsztynie odbył się I Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości. To pierwsze takie wydarzenie na Warmii i Mazurach. Wydarzenie wyjątkowe, które zgromadziło przedsiębiorców z naszego regionu i najlepszych trenerów mentalnych z całej Polski.

Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi znanych przedsiębiorców z regionu oraz dynamicznie rozwijające się start-upy, a także jednych z najlepszych polskich mówców, inspiratorów, trenerów i mentorów z Polski.

To doskonałe miejsce wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy nauką, biznesem i technologią. Podczas kongresu zaprezentujemy innowacyjne pomysły i zainspirujemy do osiągania sukcesu w życiu. Pokażemy, jak budować markę swojej firmy, gdzie szukać dobrych praktyk w biznesie i jak zainwestować w siebie, by osiągać wymarzone cele.

Jarosław TokarczykJarosław Tokarczyk, prezes Grupy WM:
— O zorganizowaniu takiego wydarzenia myśleliśmy już od dawna. Dzisiaj czujemy wielką satysfakcję z tego, że udało się nam zrealizować ten zamysł. Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości to pierwsza tego typu inicjatywa w regionie. Inicjatywa, która pokazuje i dowodzi, że współpraca to system naczyń połączonych, w którym biznes i samorząd, zachowując swoją tożsamość, mogą i muszą współpracować dla dobra ogółu.

Naszym celem było stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy nauką, biznesem i technologią. Dlatego też dzisiaj będziemy rozmawiać o przyszłości w różnych jej aspektach. Nie zawęziliśmy tego wydarzenia tylko do gospodarki i biznesu. Dlatego na Kongresie każdy mieszkaniec Warmii i Mazur znajdzie coś dla siebie.

Chcemy w pełni wykorzystać potencjał naszego regionu, bo Warmia i Mazury to nie tylko turystyka. Myśląc o przyszłości, musimy też rozwijać inne dziedziny naszej gospodarki. Warmia i Mazury to przecież także miejsce, w którym można żyć oraz prowadzić i rozwijać biznes. Kiedy wybieraliśmy tematy na Kongres, myśleliśmy przede wszystkim o tym, jak zatrzymać tutaj młodych, bo to właśnie oni będą w dużej mierze tworzyć naszą przyszłość.
Dziś na Kongresie zaprezentuje się wielu ludzi, którzy udowadniają swoją postawą i swoimi pomysłami, że warto tutaj pozostać, że Warmia i Mazury to wspaniałe miejsce do mieszkania i rozwijania zawodowych ambicji, że to miejsce, w którym można godnie żyć i osiągać sukcesy.

Dziękuję wszystkim, którzy nam zaufali i są tu z nami. Dziękuję marszałkowi i jego zespołowi, dziękuję naszym pracownikom za zaangażowanie — bez was wszystkich nie udałoby się tego zorganizować. Jestem przekonany, że wyjdziemy z Kongresu naładowani pozytywną energią. Tego Państwu i sobie życzę.

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego:
— Nasze zaproszenie do udziału w I Kongresie Przyszłości to zaproszenie do refleksji i rozmowy o tym, w jakim regionie chcemy żyć, jak będą wyglądać Warmia i Mazury za rok, za lat pięć czy dziesięć. A przede wszystkim co zrobić, żeby nasze dążenia i plany się ziściły. Takie pytania zadajemy sobie codziennie, szukamy odpowiedzi i najlepszych rozwiązań. Temu służy nasza strategia rozwoju społeczno-gospodarczego do 2025 roku, inteligentne specjalizacje, których wybór wynika z doświadczenia, dorobku i know-how regionu czy cele zapisane w naszych regionalnych programach operacyjnych.
Środki europejskie, z których skorzystaliśmy i korzystamy, sprawiają, że region zmienia się w niespotykanym dotąd tempie. Dynamiczny rozwój infrastruktury transportowej, uruchomienie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, firmy, które ze swoimi produktami przebojem wchodzą na europejskie i światowe rynki, miliardy złotych zainwestowane przez przedsiębiorców i samorządy w przemysł, rolnictwo, turystykę, kulturę, edukację... Można by długo wymieniać, bo nie ma sfery życia społeczno-gospodarczego, która by z nich nie skorzystała. I nie ma takiej miejscowości. Na całym świecie Warmia i Mazury słyną z nieskażonego środowiska, możliwości zdrowego życia, z najwyższej jakości produktów i unikatowych walorów przyrodniczych. Wielkim bogactwem regionu są jednak przede wszystkim ludzie. Ambitni, doskonale wykształceni, pełni inicjatywy i zapału do działania.

Doskonale wiemy, że „Kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Dlatego wszystkie działania samorządu województwa są skierowane na rozwój, na wzrost gospodarczy, na innowacyjność oraz współpracę z inwestorami, lokalnymi samorządami, sferą nauki. To bowiem oznacza poprawę warunków funkcjonowania firm na Warmii i Mazurach, a w konsekwencji poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców. Zachęcamy wiec do inwestowania na Warmii i Mazurach, stwarzamy możliwości do działania, staramy się pomagać. Wszystko po to, by hasło naszej strategii rozwoju „Warmia i Mazury regionem, w którym warto żyć” jak najpełniej wcielać w życie.
Życzę, by dzisiejsze spotkanie było dla Państwa źródłem inspiracji i przemyśleń na temat przyszłości.

Przyszłość Warmii i Mazur będzie taka, jaką wspólnie zbudujemy.

Beata Tokarczyk, pełnomocnik zarządu Grupy WM ds. operacyjnych:
— „Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”. Przywłaszczyłam sobie motto Jakuba B. Bączka, gdyż bardzo pasuje ono do mnie. Wiele osób mówiło, że takie wydarzenie nie sprawdzi się w naszym regionie, że szkoda czasu, żeby lepiej to zostawić. Dziś tym wszystkim ludziom bardzo dziękuję. To dzięki Wam ten Kongres ujrzał światło dzienne. To dzięki wszystkim niedowiarkom udowodniliśmy, że jesteśmy powołani do naprawdę wielkich rzeczy. Że dziś media nadal mają misję, może nie tylko taką na papierze i nie tylko taką w internecie, ale taką, która będzie zaspakajać potrzeby nie tylko czytelników i internautów, a przede wszystkim mieszkańców naszego regionu, naszej małej ojczyzny: Warmii i Mazur. To dla Was sprowadziliśmy najlepszych mówców motywacyjnych w kraju, aby każdy miał tę wiedzę na wyciągnięcie ręki.
Podczas wielomiesięcznych przygotowań do Kongresu cały zespół pracował w pocie czoła. Były chwile wielkich uniesień, momenty złości i wściekłości, a nawet łzy. Efekty naszej pracy zobaczycie Państwo dzisiaj.
Dziękuję również przedsiębiorcom, samorządowcom, którzy dziś są z nami. Wasze wsparcie, niektórych mentalne, innych również finansowe jest nieocenione. Pomagaliście dobrym słowem, wiarą i na wiele innych sposobów. Wszystkie odbyte w ostatnich miesiącach rozmowy i spotkania pokazały, że razem możemy zrobić dużo więcej, że współpraca jest najważniejsza. Mam nadzieję, że I Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości będzie zaczątkiem jeszcze lepszej współpracy między biznesem małym i dużym, samorządem i mieszkańcami. Wszystko po to, aby żyło nam się lepiej.

Kongres odbywa się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM w Olsztynie. Składa się z pięciu bloków tematycznych:

- Zdrowie nade wszystko
- Nowe technologie i innowacje w biznesie
- Jak żyć w małych miastach
- Gospodarcza siła regionu
- Jak nie zwariować w otaczającym nas świecie i odnieść sukces?

To wyjątkowe wydarzenie prowadzi znany prezenter i dziennikarz - Krzysztof Ibisz, a wśród prelegentów są m.in.: Jakub B. Bączek, Łukasz Jakóbiak, Andrzej Cichocki, Ewa Minge, Łukasz Milewski. Pełna lista na >>> kongresprzyszlosci.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.