Uczniowie SP w Sokółkach z wizytą w Sejmie RP

2017-11-13 10:21:31(ost. akt: 2017-11-13 11:07:21)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Sokółkach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokółkach wybrali się z wizytą do stolicy. Wizyta 40 uczniów w Warszawie była możliwa dzięki poseł Annie Wasilewskiej, która sfinansowała ich wyjazd.
26 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sokółkach wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wyruszyli wczesnym rankiem, stąd też pierwsze kroki w stolicy skierowali na "niezdrowe" śniadanie. Ale raz można.

Po posiłku uczniowie ruszyli do Centrum Nauki Kopernik, gdzie doświadczając i eksperymentując, przez 3 godziny spalali energię.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu, więc po zabawie w „Koperniku” wycieczka udała się na ulicę Wiejską, gdzie czekała na nich poseł Anna Wasilewska.

Wejście na teren polskiego Parlamentu nie było takie proste, jak by się mogło wydawać. Po wszelkich kontrolach dostali się na teren Sejmu. Pani przewodnik wyjaśniła im zasady obradowania Sejmu, opowiedziała historię budynku i przybliżyła świat polityków.

Następnie przeszli do Sali Plenarnej, gdzie uczestniczyli w obradach Sejmu. Wielkim zaskoczeniem, a zarazem miłą niespodzianką było pozdrowienie grupy przez Marszałka Sejmu.

Wspólna fotografia, do której stanęła także wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa - Błońska, wykonana w holu sejmowym uwieczniła wizytę uczniów. A po niej poseł Anna Wasilewska zaprosiła wszystkich na pyszny obiad z deserem do Restauracji Sejmowej.

Uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, ale też wdzięczni za możliwość odwiedzenia miejsc, które dotąd znali tylko z telewizji.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. king #2373360 | 91.236.*.* 13 lis 2017 13:49

    Kilka lat temu kiedy byłem w gimnazjum też byłem w sejmie. Było całkiem fajnie ;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz