3-latka walczy o życie, a szpital, który ją leczył, odpiera zarzuty matki

2017-11-13 07:30:00(ost. akt: 2017-11-13 16:03:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mama małej Sofii, która walczy o życie w olsztyńskim szpitalu dziecięcym, twierdzi, że dziecko przez 3 dni leżało w iławskim szpitalu z niezdiagnozowanym udarem. Szpital jest innego zdania.
O trzyletniej Sofii pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, matka dziewczynki twierdzi, że jej córka 3 dni leżała w Powiatowym Szpitalu w Iławie z rozległym udarem, z kolei wypis mówi o tym, że Sofia cierpi na zapalenie układu moczowego.
Iławski szpital twierdzi, że słowa matki to nadużycie. Za pomyłkę uważa też stwierdzenie, że na szpitalnym wypisie diagnozą było zapalenie układu moczowego.
Tomasz Więcek, rzecznik iławskiego szpitala, przysłał do naszej redakcji oświadczenie. Jego treść przedstawiamy w całości:

„Pacjenta trafiła do iławskiego szpitala z 25 na 26 października po godzinie 1 w nocy. Została przywieziona karetką pogotowia. W naszym szpitalu trafiła do Oddziału Pediatrycznego. Powodem wezwania karetki były częste wymioty. Przy przyjęciu do szpitala dziecko było w stanie średniociężkim, leżące, z rurką tracheostomijną, karmione przez sondę.

W Oddziale Pediatrycznym iławskiego szpitala dziecko było konsultowane przez lekarza neurologa, który stwierdził schorzenia neurologiczne i zalecił przetransportowanie dziecka do szpitala o wyższej referencyjności i ze specjalistycznym oddziałem neurologii dziecięcej. Personel iławskiej placówki zorganizował miejsce dla pacjentki w odpowiednim szpitalu oraz transport. Stan dziewczynki był na tyle poważny, że zalecany był transport powietrzny, jednak (ze względu — red.) na bardzo złe warunki atmosferyczne, załoga śmigłowca ratunkowego odmówiła lotu. W związku z powyższym pacjentka została przewieziona do Olsztyna karetką z lekarzem.

W wypisie pacjentki nie ma ani słowa o zapaleniu układu moczowego, które miało zostać rzekomo zdiagnozowane przez iławskich lekarzy. Chciałbym podkreślić, że lekarze pediatrzy iławskiego szpitala oraz lekarze konsultanci zrobili wszystko, aby mała pacjentka trafiła jak najszybciej do specjalistycznego ośrodka medycznego. Sugerowanie, że dziewczynka leżała trzy doby z niezdiagnozowanym udarem, jest daleko idąca manipulacją i nadużyciem. Dziewczynka spędziła w szpitalu w Iławie półtorej doby”.

ap

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ert #2373789 | 176.221.*.* 13 lis 2017 23:04

  Panie Rzeczniku, gdyby nasi, wasi lekarzy (iławscy) rozmawiali z pacjentami, ich bliskimi i informowali o stanie pacjenta, o tym jakie leczenie podejmą, w jakim czasie - nieporozumień byłoby sporo mniej. Takie są moje doświadczenia. Zacznijcie szanować pacjentów, bo traktujecie ich, nas jak .... . Na pewno macie pacjentów, którzy są zadowoleni z Waszej opieki, niestety od lat narasta nieprzychylna Wam opinia. Jak Pan myśli dlaczego? Czyżby dlatego, że iławska służba zdrowia ( ta, szpitalna przede wszystkim) szanuje pacjenta?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. udar #2373495 | 95.160.*.* 13 lis 2017 16:46

  Dr Hubert Czerniak: Szczepionki powodują  uszkodzenia mózgu............. http://prawdaoszc zepionkach.pl/dr-hubert-czerniak-szczepi onki-powoduja-autyzm-i-uszkodzenia-mozgu ,62,290.htm

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Do rzecznika szpitala w Iławie #2373460 | 195.206.*.* 13 lis 2017 15:31

  Panie, naucz się Pan pisać poprawną polszczyzną. W Pana piśmie roi się od błędów.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Do Dr Czerniak #2373367 | 91.62.*.* 13 lis 2017 14:05

  Zgadzam się to święta prawda co Pan napisał w Polsce szczepią dzieci nawet od tyfusa. Zastanawiam się po co?! Jak tej choroby już od wieków nie ma ,ale jest za dużo ludności i jakiś debil sobie wymyślił zeby polowe ludności zlikwidować za pomocą szczepionek. Nie rozumiem dlaczego ten komentarz dr. Czerniak został z minusowany skoro to prawda

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. patolog czyli jeden z patologii #2373215 | 37.47.*.* 13 lis 2017 10:38

   MA BYĆ: MAJĄC MAJĄC

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (13)