Niepodległościowe spotkanie w Kurzętniku

2017-11-11 10:00:00(ost. akt: 2017-11-10 20:15:30)
Jedna z uczestniczek konkursu recytatorskiego

Jedna z uczestniczek konkursu recytatorskiego

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się wieczornica związana z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zebranych powitał Roman Lewicki, dyrektor GCK. Kilka słów do zebranych skierowali też wójt Wojciech Dereszewski i Zbigniew Lewicki, przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik. Wszyscy odśpiewali hymn państwowy.

W programie niepodległościowej wieczornicy znalazł się tradycyjny konkurs recytatorski uczniów szkół podstawowych szkół gminy Kurzętnik. Przystąpiło do niego siedem uczennic placówek oświatowych w Marzęcicach, Brzoziu Lubawskim i Kurzętniku. Pierwsze miejsce jury przyznało Natalii Szałkowskiej z Kurzętnika. Drugie przyznano Klaudii Stumskiej z Brzozia Lubawskiego , a trzecie Nadii Kotewicz z Marzęcic.

Część artystyczną przygotowali w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi z Marzęcic. Tradycyjnie pieśni patriotyczne zaśpiewały kurzętnickie „Anibabki”, zagra też Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika. Spotkanie zakończono „Rotą”.
Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2371922 | 83.6.*.* 11 lis 2017 11:12

    przy okazji takiej rocznicy należy wytłumaczyć młodym ,dlaczego kiedyś straciliśmy tę wolność, boja uważam ,że utracona wolność to wina rządzących .Dzisiaj moim zdaniem rządzenie nie idzie w dobrym kierunku, obyśmy tej wolności nie stracili

    odpowiedz na ten komentarz