Bez rozwoju nie ma sukcesu [ZDJĘCIA i WIDEO]

2017-09-18 17:15:38(ost. akt: 2017-09-18 17:26:05)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Za nami pierwsze ogólnonarodowe Targi Rozwoju. W jednym czasie i miejscu była okazja, by porozmawiać z trenerami mentalnymi i ekspertami coachingu. Przez weekend targi, które odbyły się w Warszawie, odwiedziło kilka tysięcy osób.
Każdy, kto w ostatni weekend odwiedził Halę MT Polska w Warszawie, miał szansę poznać wybitne autorytety w dziedzinie rozwoju, czerpać z ich wiedzy i doświadczenia. Pierwszym ogólnonarodowym Targom Rozwoju przyświecało motto: bez rozwoju, ale też bez motywacji, determinacji i uporu sukces nie jest możliwy.

Organizatorem targów była grupa Milewski & Partnerzy. Firma jest m.in. organizatorem szkoleń i kongresów. — Wszystkie branże mają swoje coroczne targi. My po raz pierwszy zdecydowaliśmy się zebrać wszystkich fajnych ludzi, którzy są m.in. doradcami, mentorami i coachami — stwierdził Łukasz Milewski, założyciel i szef Milewski & Partnerzy.

I dodał: — Dla nas doskonalenie człowieka to rozwój na każdej płaszczyźnie, dlatego wystawcami są u nas lekarze, ludzie biznesu. To więc nie tylko okazja do podziwiania ekspertów, ale przede wszystkim do interakcji.

Na targach zaprezentowało się stu wystawców. — Ludzie bardzo często nas pytają, do kogo warto pójść na szkolenie, więc to okazja, by przyjść i porozmawiać z wystawcami. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie — dodała Barbara Milewski.
Oprócz stoisk wystawców, w dwóch salach odbyło się kilkadziesiąt wykładów specjalistów, którzy wskazywali, jak rozwijać siebie i swoją firmę. Większa sala mogła pomieścić ponad 800 uczestników, ale na niektórych prezentacjach liczba zainteresowanych była znacznie większa.

Jak chociażby na wykładzie Łukasza Jakóbiaka. Przede wszystkim młodemu pokoleniu nie trzeba go przedstawiać. To on na YouTube stworzył program „20m2”, w którym w swojej kawalerce przeprowadza wywiady z gwiazdami. — Jak znaleźć siłę? Trzeba znaleźć życie, bo bycie biernym jest nie tylko bardzo nudne, ale jednocześnie męczące — mówił Jakóbiak, który na swoich wykładach uczy instrukcji własnej osoby. — Obserwacja samego siebie jest prosta, jednak w natłoku obowiązków nie dostrzegamy tego. Praca z własnym umysłem jest istotna, a my tego nie robimy.

Kamila Rowińska uwielbia wzmacniać innych w drodze do realizacji ich celu. Pracuje głównie z klientami indywidualnymi i właścicielami przedsiębiorstw.Temat jej wykładu brzmiał: „Budowanie Zespołu Marzeń w 7 krokach”. Była również mowa o błędach, jakie popełniają liderzy zespołów. — Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, jaka jest misja naszego zespołu, czyli, co chcemy osiągnąć. Liderzy natomiast muszą znaleźć odpowiednie osoby, ustalić z nimi wartości i kodeks honorowy — stwierdziła. — I to jest dopiero pierwszy element, jeśli chodzi o budowę zespołu.


Andrzej Cichocki jest menedżerem, wykładowcą, trenerem biznesu, a nawet więziennym kapelanem. Ponad 20 lat pracował w korporacji. — Pieniądze nie dawały mi jednak szczęścia. Mogę powiedzieć, że jestem praktykiem życia i biznesu, bo posmakowałem życia z każdej strony, upadałem i wstawałem — przyznał w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” Andrzej Cichocki. —
— Wiele osób rzuca hasła i myśli, że podjęło decyzję. Wiele osób nie podjęło jakiejś decyzji i uważa, że to nie była decyzja, ale jednak jest to podjęcie decyzji. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, jak funkcjonujemy — stwierdził Cichocki.
Prawdziwe show na scenie dał też Jakub B. Bączek, wykładowca biznesowy i akademicki. Jest właścicielem Akademii Trenerów Mentalnych. Był m.in. trenerem mentalnym polskich siatkarzy, którzy w 2014 roku zdobyli mistrzostwo świata. Na jego szyi również zawisł złoty medal. Jedno z popularnych powiedzeń mówi, że marzenia się spełniają. Jednak, zdaniem Jakuba B. Bączka, marzenia się spełnia. — Wielu Polaków uważa, że w życiu uda się coś osiągnąć, jeśli pomoże rodzina, polityk albo rząd. Wszystko jest jednak w naszych rękach, dlatego marzenia się spełnia — mówił Jakub B. Bączek.


I dodał: — O ile nie ma problemu z motywacją, to często sportowcy czy przedsiębiorcy mają problem z determinacją. Uczę więc, by przez dłuższy czas konsekwentnie wykonywali jakieś działanie i nawet przy zniżce formy walczyli o swoje cele.

Mateusz Przyborowski
m.przyborowski@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Arnold #2335412 | 83.9.*.* 24 wrz 2017 16:43

    Mi sukces niepotrzebny, mam kasę na podstawowe rzeczy i żyje na luzie bez spinki. Dziwne te całe ciśnienie

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz