Na przebudowach olsztyńskich ulic na razie cisza i spokój [ZDJĘCIA i WIDEO]

2017-09-14 17:00:00 (ost. akt: 2017-09-14 17:04:39)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Nasi czytelnicy alarmują, że naprawa ulicy Leonharda niepotrzebnie się przedłuża. Pani Bożena, jak zwykle od tygodni, stała dziś (14.09) rano w korku. Zniecierpliwiona zauważyła, że na remontowanym odcinku stoi jedna koparka. Kobieta naliczyła też mniej niż 10 robotników. Nie wszyscy pracowali.
Narzekania na zakorkowane miasto są już stałym tematem rozmów olsztyńskich kierowców. I choć w ratuszu od prawie pół roku działa specjalny zespół do spraw monitorowania sytuacji na drogach, efektów jego pracy nikt nie zauważa. Jeden z internautów ironicznie zauważa, że być może zespół nie pracuje, bo... stoi w korkach. Frustracja mieszkańców się stale pogłębia.

Pani Bożena, która codziennie rano pokonuje trasę Brzeziny-ul. Stalowa, a potem popołudniu jedzie w stronę przeciwną, nie kryje oburzenia: — Jestem bardzo niezadowolona, jako podatnik i jako uczestnik ruchu. Prace są fatalnie przygotowane. Firmie, która otrzymała zlecenie, brakuje chyba mocy przerobowej. Nie rozumiem, dlaczego rano na budowie pracuje garstka robotników. Oczekiwałabym od inwestora, którym jest przecież nasze miasto, że będzie sprawował lepszą kontrolę nad postępem prac. Władze Olsztyna marnują nasze pieniądze. I czas. Droga do domu zajmuje mi prawie godzinę.

Sygnał pani Bożeny nie jest pierwszym, który odebraliśmy od zniecierpliwionych kierowców. Kilka dni temu alarmowano nas o tym, że przed godziną 8 na ulicy Leonharda nic się nie dzieje. Nie tylko rano trudno mówić o wzmożonej intensywności prac drogowych. Nasz czytelnik, SEB, zauważył, że także w godzinach popołudniowych pracowników na remontowanym odcinku próżno szukać. Tymczasem można znaleźć przykłady bardziej przemyślanych inwestycji, których wykonanie nie spędzało mieszkańcom snu z powiek. Szkoda tylko, że takie szczęście nie spotkało olsztynian, ale, na przykład, gdańszczan: Jakieś 2 lata temu w Gdańsku remontowali al. Jana Pawła II (ok. 1,6 km), drogę zamknęli w czwartek po 16, a w niedzielę po 20 kończyli malować pasy na nowej nawierzchni. W poniedziałek rano droga była oddana do użytku. Praca 24h. Nikt z mieszkańców się nie skarżył i wszyscy się cieszyli, że będzie nowa droga w niecałe 4 dni" — pisze „edt”.


Niektórzy z internautów mają nawet kilka podpowiedzi dla olsztyńskich urzędników. Jeden z nich pisze: „takie remonty dróg należy zacząć od zrobienia objazdówt”, a inny podkreśla, że problemem jest złe zaprogramowanie sygnalizacji. Jako dowód przytacza sytuację z 12 września, kiedy to światła zostały wyłączone, a korek się rozładował.


Sprawdziliśmy także, jak przebiegają prace na ul. Partyzantów. Przypomnijmy, że remont tej ulicy rozpoczął się w nocy z 2 na 3 września. Zdaniem okolicznych mieszkańców nic nie zapowiada, żeby miał się zakończyć szybciej niż zaplanowano, czyli do końca 2018 roku. Nikt tu nie widuje tłumu robotników, ciężki sprzęt nie przysłania krajobrazu. Aż trudno uwierzyć, że w tak ślimaczym tempie toczą się prace na jednej z głównych ulic miasta wojewódzkiego.


Komentarze (58) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Józefina Kicki #2331126 | 83.15.*.* 19 wrz 2017 09:52

  19.09.17 godzina 8:40 dwie osoby na budowie ze sprzętu mieli dwie łopaty . Kto to nadzoruje panie gimnastyczki ? Nie ZDZID 89 544 32 80 .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dupa #2329134 | 94.254.*.* 16 wrz 2017 08:39

  Ale odcinek drogi Ratusz Brzeziny bez korków szybki dojazd do domu tego szczura z fałszywym uśmiechem ja rozumiem że remont że będzie lepiej ale kur...a co za głąb ratuszowy logistyk pierd.....y tak ułożył plan na remonty że odcinek 6 kilometrów jedziesz 1 godzinę patologia

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Zenus #2329115 | 213.199.*.* 16 wrz 2017 07:39

  Ludzie musicie jedną rzecz zrozumieć. Czym mniej utrudnień przy realizacji tym robota jest droższa. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego miasto nie przedstawia czasowej organizacji ruchu tylko zrzuca ten obowiązek na wykonawcę. To miasto powinno wiedzieć jak chce zrealizować roboty ale przekazanie takiego projektu niesie ze sobą podniesienia wartości zamówienia o koszt remontu objazdów. Więc miasto zrzuca to na wykonawcę z nastawieniem martw się sam,. A wykonawca robi wszystko żeby zmniejszyć koszty. Winą za stan remontów leżę tylko i wyłącznie po stronie inwestora.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. Dik #2329023 | 83.6.*.* 15 wrz 2017 22:26

  To nie przebudowa tylko ćwiczenia Zapad 2017, rowy i okopy gotowe, żołnierze na strzelaniu

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. Senior #2328981 | 89.228.*.* 15 wrz 2017 21:05

  Ktoś próbuje w ten sposób wyłudzać pieniądze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (58)