SuperPies i SuperKot wciąż poszukiwane!

2017-08-09 12:19:32 (ost. akt: 2017-08-09 12:23:43)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Trwa nasz plebiscyt „Super Pies, Super Kot". Dwa lata temu Anna Kułak uratowała życie malutkiej burej kotce. Od tej chwili kocica stało się jej najwierniejszym przyjacielem. Chcesz pochwalić się swoim zwierzakiem? Zgłoś go do nas!
Tupałka, bo tak na imię naszej bohaterce, w tym momencie prowadzi w kategorii koty. W życiu nie jest jednak aż tak przebojowa. Unika obcych ludzi. Mimo że mieszka na wsi nie za bardzo lubi też przebywać na świeżym powietrzu. Jeśli wyjdzie na dwór kręci się tylko po chodniku. Być może jest jedynym na świecie kotem, który boi się trawy! Prawdopodobnie świeże powietrze i tereny zielone źle jej się kojarzą, bo swe wczesne dzieciństwo spędziła w żywopłocie. Była jednym z sześciu kociaków, które dzika kota wydała na świat w obejściu pani Anny. — Była najmniejsza i wtedy najodważniejsza z nich wszystkich. Inne maluchy czmychały przed ludźmi, gdzie pieprz rośnie, a ona, gdy tylko usłyszała otwierane drzwi śmiało z krzaków biegła mi na powitanie — wspomina pani Kułak.

Pewnego dnia kotka nie wybiegła. Z oddali słychać było tylko ciche miauczenie. Pani Anna po kilku minutach poszukiwania znalazła ją całą leżącą w kałuży krwi. Reszta kociaków gdzieś przepadła. Natychmiast zabrała ją do domu. Rozpoczęła się długa rekonwalescencja. — Tupałaka straciła wtedy kawałek języka, do tej pory powłóczy nogą. Na całe szczęście nie przeszkadza jej to być wesołym kotem —podkreśla jej opiekunka. Kocica tak zadomowiła się w domu, że niechętnie wychodzi na dwór. — Uwielbia spędzać czas w łóżku. Nie dla niej dzikie eskapady. Często zachęca mnie, abym się z nią razem położyła. Nie lubi odpoczywać w samotności — opowiada pani Anna.

Każdy właściciel psa i kota może się podzielić podobną historię. Chcecie się pochwalić swoim psem lub kotem? Zapraszamy do naszego plebiscytu „Super Pies i Super Kot”, który rozpoczyna się dziś 28 lipca i potrwa do 31 sierpnia 2017 r.

Zdjęcia swoich psów i kotów mogą zgłaszać mieszkańcy naszego województwa. Zgłoszenia przyjmujemy od piątku 28 lipca do końca trwania plebiscytu. Zgłoszenie następuje poprzez nadesłanie drogą elektroniczną zdjęcia z imieniem psa lub kota na adres: internet@gazetaolsztynska.pl. Prosimy o podanie imienia i nazwiska właściciela oraz telefonu kontaktowego.

Zdjęcia psów i kotów zostaną zamieszczone w „Gazecie Olsztyńskiej”.
Tytuły "Super Psa" i "Super Kota" zostaną przyznane zwierzętom, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Regulamin znajduje się tutaj.


Super Kot

Super Pies

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miki #2312179 | 37.248.*.* 22 sie 2017 23:26

    Oszuści wysłałem swojego psa i nawet nie ma ich

    odpowiedz na ten komentarz

  2. sołtys #2305487 | 5.172.*.* 10 sie 2017 22:00

    Stawiam na kota sołtysa z Dzikowa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz