Szukamy optymisty roku! Ostatnia chwila na zagłosowanie!

2017-06-21 18:28:37 (ost. akt: 2017-08-03 09:18:52)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Optymista to ktoś, kto pozytywnie patrzy na świat i czerpie radość z życia. Takich osób nie brakuje też na Warmii i Mazurach, dlatego pomóżcie nam wybrać Optymistę Roku 2017!
Jeśli znacie kogoś, kto na co dzień tryska humorem i nie narzeka na otaczający go świat, zgłoście go do konkursu Optymista Roku 2017 Warmii i Mazur.

Mogą brać w nim udział osoby, które ukończyły 18 lat, i są związane z regionem. Kandydatów zgłaszają czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” i naszych tygodników lokalnych.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu Optymista Roku jest Fundacja „Jestem Optymistą”, założona przez Mariusza Pujszo, aktora, reżysera i scenarzystę filmowego. Ubiegłoroczna edycja odniosła sukces, dlatego w tym roku Fundacja również postanowiła nagrodzić optymistów. Konkurs odbywa się z okazji Światowego Dnia Optymisty, który od 2016 r. obchodzony jest 21 sierpnia.

Do Fundacji „Jestem Optymistą” w tym roku przyłączyła się Grupa WM i wraz z Mariuszem Pujszo szukamy optymistów na Warmii i Mazurach. Na zgłoszenia czekamy do 21 lipca do godziny 12.

Optymistę można zgłosić, wysyłając e-mail na: kontakt@wm.pl. W treści należy wpisać imię i nazwisko optymisty oraz miejscowość, z której pochodzi. Mile widziane będzie również krótkie uzasadnienie i zdjęcie kandydata.

A już 19 sierpnia w hotelu Folwark Łochów w Łochowie odbędzie się Gala „Optymista Roku 2017”, na której zostaną wręczone statuetki.


Kandydaci:

Monika Dąbrowska
Pomysłodawczyni "Biegu na sześć łap", akcji, która polega na uprawianiu aktywności fizycznej z psami z schroniska. Dzięki jej zaangażowaniu, pomysł wdrażany jest w 39 azylach w Polsce. Poza tym zabiera schroniskowe psiaki na komercyjne zawody. Prowadzi "Biegi na sześć łap Junior", muzyczne "Biegi na sześć łap", gdzie biletem wstępu na koncerty jest karma dla zwierząt, zbiera makulaturę, morsuje, a pomysłów na propagowanie bezdomnych zwierzaków ciągle jej przybywa. Za swoje działania otrzymała nagrody: Laur Najlepszy z Najlepszych, Baba Fest oraz Godni Naśladowania. Zaraża optymizmem i miłością, której ma w sobie ogrom.
SMS O TREŚCI GO.OPT.1 POD NUMER 7248

Katarzyna Kashira Stocka Katarzyna „Kashira” Stocka
Olsztynianka, która poprowadziła korowód na karnawale w Rio de Janeiro. Założycielka grupy estradowej "FLAME", organizatorka wielu imprez. Spontaniczna, zawsze uśmiechnięta, energiczna, kocha taniec i wszystko co z nim związane.
SMS O TREŚCI GO.OPT.2 POD NUMER 7248

Robert El Gendy
Na co dzień prowadzący "Sportowego wieczoru" oraz serwisów sportowych w TVP. Z pochodzenia olsztynianin, tu się urodził i stawiał swoje pierwsze dziennikarskie kroki. Wielki fan koszykówki z "przyklejonym" uśmiechem.
SMS O TREŚCI GO.OPT.3 POD NUMER 7248

Przemysław Borkowski
Pisarz, felietonista, rozśmiesza Polaków z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Nie tylko urodził się na Warmii, ale, jak sam o sobie mówi, jest bardzo silnym, lokalnym patriotą, kocha Olsztyn i często o nim pisze.
SMS O TREŚCI GO.OPT.4 POD NUMER 7248

Natalia Nykiel
Zrobiło się o niej głośno w 2013 r. za sprawą udziału w programie "The Voice of Poland", w którym dotarła do finału. To dziewczyna z Piecek spod Mrągowa. Na scenie świeci talentem i błyszczy uśmiechem.
SMS O TREŚCI GO.OPT.5 POD NUMER 7248

Przemysław OpalachPrzemysław Opalach
Olsztyński pięściarz. Jak sam twierdzi, jest normalnym facetem, który myśli pozytywnie i wierzy w to, że dobro zawsze wraca. Działa charytatywnie, organizuje akcje, wspiera fundacje i dzieci z domu dziecka. Zawsze uśmiechnięty, zaraża optymizmem i wytrwale dąży do celu.
SMS O TREŚCI GO.OPT.6 POD NUMER 7248

Na zajęcia zaprasza trenerka Patrycja PolakowskaPatrycja Polakowska
Instruktorka i trenerka, pozytywnie zakręcona, razem z nią zumbę zatańczyło 1700 osób, co było rekordem Polski. Jej praca, jak twierdzi, najcudniejsza na świecie, to jej dom. Ma jeden cel: chce wszystkich zarazić miłością do treningu i aktywności fizycznej
SMS O TREŚCI GO.OPT.7 POD NUMER 7248

Krzysztof Hołowczyc
Znany nie tylko jako jeden z najlepszych kierowców, ale także jako posiadacz niezwykle szerokiego i szczerego uśmiechu. Ten sympatycznym mężczyzna, którego każdy od razu może polubić, często angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Zawsze podkreśla, że jest z Olsztyna, promuje w ten sposób stolicę Warmii
SMS O TREŚCI GO.OPT.8 POD NUMER 7248

Radosław Bielecki
Urodził się w Lidzbarku Warmińskim, do którego co roku wraca na Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. W skeczu "Niebo" jego rola Boga, który ma mówić do sznura, była hitem w sieci. Choć najbardziej znany jest z kabaretu Neo-Nówka, to z wykształcenia jest dziennikarzem, pracował m.in. w "Gazecie Olsztyńskiej"
SMS O TREŚCI GO.OPT.9 POD NUMER 7248

Ewa Cichocka Ewa Cichocka
Pierwsze sukcesy osiągnęła w tańcu towarzyskim, ale wybrała śpiewanie. Pełna humoru potrafi przemienić każdy tekst w satyryczną scenkę. Od lat związana z "Czerwonym Tulipanem". zapytana kiedyś co jest najważniejsze w życiu, odpowiedziała: miłość do świata.
SMS O TREŚCI GO.OPT.10 POD NUMER 7248

Przemysław "Świder" Kuśmider
W piosence promującej jego drugą płytę solową przyznaje, że jest pazerny na życie i z tego życia czerpie garściami. Kocha rap, ale nie żyje z muzykowania. Fan Stomilu Olsztyn i Joanny Jędrzejczyk. Lubi też pomagać ludziom i wcale się tym nie chwali. Mówi, że jego największym szczęściem jest córka Tosia.
SMS O TREŚCI GO.OPT.11 POD NUMER 7248

Dominika Świątecka-Majewska
Tancerka, malarka, coach rozwoju osobistego, założycielka Twórczego Centrum Rozwoju Osobistego Alchemia w Olsztynie. Łączy w sobie profesjonalizm zawodowca z pasją charakteryzującą się życzliwością, empatią i pełną sympatią do ludzi. Jest osobą o niesamowitej, pozytywnej energii, z dużą dawką optymizmu. Pomaga kobietom żyć, żyć odważnie, pełną piersią.
SMS O TREŚCI GO.OPT.12 POD NUMER 7248

Norbi
Na imię ma Norbert, a jego nazwisko to Dudziuk. Ale od ponad 20 lat wszyscy mówią mówią do niego Norbi. Urodził się w Ostródzie, w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Ma znakomity kontakt z fanami, cierpliwie pozuje do zdjęć i rozdaje autografy. Nie gwiazdorzy.
SMS O TREŚCI GO.OPT.13 POD NUMER 7248

Agnieszka Skrycka
Utalentowana wokalistka i autorka tekstów. Współtworzyła zespół Ejtobangla obecnie pracuje nad solowym albumem. W sieci można zobaczyć jej singiel "Spadam". Związana z Domem Dziecka w Szymonowie, gdzie co roku organizuje akcje Ejtomikołaje (paczki dla dzieci na święta). Związana również ze Stowarzyszeniem Dzieci z zespołem downa "strzał w 10". Jest wulkanem energii, który rozsyła jak lawa. Zawsze uśmiechnięta, a jej motto to "nigdy się nie poddawaj". Agnieszka prowadzi również szereg działań charytatywnych.
SMS O TREŚCI GO.OPT.15 POD NUMER 7248

Małgorzata Kowalewska-Kawuza - znana jako LadyoftheHouse
W ciągu pięciu lat stworzyła jeden z najpopularniejszych blogów lifestylowych, gdzie każdego dnia zdradza tajniki DIY. Blog śledzą tysiące czytelników, szukających inspiracji z zakresu tematyki ZRÓB TO SAM
SMS O TREŚCI GO.OPT.16 POD NUMER 7248