Gala Mecenatu Kultury

2017-06-13 14:15:00(ost. akt: 2017-06-13 13:36:20)

Autor zdjęcia: archiuwm MGOK

W niedzielę 11 czerwca w sali widowiskowej lidzbarskiego ośrodka kultury odbyła się, już po raz drugi, uroczysta Gala Mecenatu Kultury.
— Istotą tego corocznego wydarzenia jest uhonorowanie osobowości, instytucji oraz firm szczególnie zasłużonych wspieraniu kultury w Lidzbarku i okolicach — mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.

Podczas niedzielnej Gali nagrodzono: Ewę Rzeszutko, Danielę Gawińską, Grzegorza Orłowskiego oraz Andrzeja i Bożenę Daniluków. Wręczenia statuetek dokonał burmistrz Lidzbarka, Maciej Sitarek wraz z Katarzyną Borowską, dyrektorką Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, z którego inicjatywy Gala została zorganizowana.

— Elementem wydarzenia była projekcja filmowa prezentująca postaci nagrodzonych w rozmowach z ich znajomymi i współpracownikami — opowiada pani dyrektor. — Gala miała również walor estetyczny, antraktami w części oficjalnej były występy pianistyczne i wokalne w wykonaniu Stanisława Deji oraz Joanny Gawrisch, zaś po jej zakończeniu goście mogli wysłuchać koncertu arii i operetek zaśpiewanych przez Krzysztofa Gwiazdę (baryton) przy akompaniamencie fortepianowym. Koncert ten wyraziście pokazywał, że muzykę klasyczną można zaprezentować w "lekki" i przystępny dla odbiorcy sposób.
Dostępność i różnorodność – to podstawowe cechy kultury w kształcie, w jakim trwa i powstaje ona w Lidzbarku, na co zwrócił uwagę – na zakończenie Gali – gospodarz miasta, Maciej Sitarek.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2269809 | 46.76.*.* 20 cze 2017 19:31

  fajnie się chłopaki bawią. I faktycznie jest postęp. To jeszcze 20 lat i się nauczy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ojczyzna polszczyzna... #2266894 | 83.31.*.* 16 cze 2017 09:17

  dyrektorką (...) , z którego inicjatywy Gala została zorganizowana. Biedna gala, biedna kilkunastoosobowa publiczność, biedne miasteczko, którego nie stać ani na prawdziwego burmistrza ani dyrektora

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. obserwator #2265677 | 62.21.*.* 14 cze 2017 09:19

  To wreszcie się nauczył, że wybieranie siebie największym mecenasem kultury, jest dzialaniem jak z reklamy: wybór pracownika miesiąca "To ja znowu ja, hahaha"

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz